EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Quererte así

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic View next topic Go down

Re: Quererte así

Post by laki on 27.07.12 20:40

Tako sam i ja razumeo, da će ipak biti zaokružena priča.
Juče su se na twitteru najavljivali da će danas biti kao neki specijal, ali mi na kraj nije palo na pamet da će se ubrzati kraj. shock Ali dobro bar ne prekidaju, ajde. No, kakvu promociju Azteca ima "dobro" da je i prošla. Eric je lud totalno ako prihvati da ovu novu koju sprema bude opet za Aztecu.
Se grabaron 120 capítulos, pero solo se van a emitir 80, con resumen incluido para que se entienda la historia hasta el final. Esto viene a demostrar una vez más que no se piensa en el público que ve diariamente el melodrama, sino en el rating y, por tanto, en las ganancias que un producto pueda generar.
...
MasQueTelenovelas

Last edited by laki on 27.07.12 21:10; edited 2 times in total

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by @lex on 27.07.12 20:41

Da, tako nesto, kao u poslednjoj epizodi ce biti prikazano ukratko sta se izdesavalo sa svakim likom. Glupost najobicnija. facepalm

Vonn treba da ode iz Aztece i da se vise nikad ne vrati. Isto su ga zeznuli za Cielo Rojo.
@lex
Member
Member

Poruka : 220

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 19.09.12 19:22

Ja završio sa ovim. Skraćivanje nije bilo samo u poslednjoj epizodi već je krenulo od 75. Tako da 40 epizoda su skratili u 6, što s obzirom da je serija usporena i nije ispalo tako loše. Jeste da je malo ubrzano i da koncentracija ne sme da ti popusti ni na sekundu ali shvata se sve.

Eto da napišem šta se sve dešavalo, mislim da sam na LS poslednje komentarisao 40. epizodu.

Paulina je saznala da su Gaby i Beto bili ljubavnici i nije joj dala polovinu nasledstva. Gaby pokušavala da je obrlati al na kraju se posvadjala sa njom i rekla joj sve što misli. Gaby mi je dobar lik, imala je dobrih scena kada objašnjava zašto je takva kakva je, i skroz je u pravu.

Emilia i Gustavo su se razveli. Gustavo se smuvao sa Mariselom koja ima probleme sa alkoholom. Gustavo je odlučio da obuzda Gaby pa je naterao da radi kao njegova sekretarica. Radila je to čitava tri dana i onda mu rekla da će da napusti posao, on joj zapretio da joj neće davati pare, na šta mu je ona odgovorila da će početi da naplaćuje svoje telo. Ipak je isterao iz hotela u kome su živeli. Ona otišla i smutila Mariselu da je pusti da živi u njenoj kući.

Rafa i Paulina su od samog početka pa do te 74. epizode zajedno, tako da se sa njima i ne dešava nešto posebno. Posvadjaju se tu i tamo oko Emilie, oko plaćanja računa i slično.

Matias živi sa Perlom. Carmela je trudna nakon što je Amilcar silovao, posle je izgubila dete.

Emilia se spandjala sa Fredom, htela da se uda za njega, sve dok joj nije rekao da treba da potpiše predbračni ugovor. Ustvari je Fred samo zavlačio. Avion u kome je bio Fred se srušio. Ostavlja svo svoje bogastvo Rafaelu.

Silvia i Javier su se venčali... Ona se operisala imala je neke ženske probleme, ne znam ni ja šta tačno.

Magali i Diego se mire i svadjaju sto puta... Na dan venčanja ona govori da ne može da se uda, onda se posle pet minuta predomisli, al onda on neće da se oženi. Onda ga je ona par epizoda pravila ljubomornim, čak se i smuvala sa onim triperom drugom od Hulijana. Na kraju se dogovaraju da budu samo "seksualni drugari", al su se na kraju pomirili i venčali. Magali mi je na kraju postala jedan od omiljenih likova, najača je bila kad je našla ispred veterinarske stanice prase i dovela ga kući kao kućnog ljubimca.

Gaby se izgleda stvarno zaljubila i Hila, al ga ostavlja jer je siromašan. Hil i Adalina su došli u Meksiko Siti, on hoće da bude bokser ona pevačica. Ona je prvo živela kod Amilcara, a posle je prešla kod Carmele kada je ova iznajmljivala sobu. Adalina joj je ispričala sve, ništa nije krila od nje i Carmela je prihvatila takvu kakva je.

Cristina, Daniel i Hernan smaraju kao od početka. Hernan je ucenjuje sa onim snimkom. Daniel i Cristina su se stvarno zavoleli. Onda ona saznaje da je ustvari on snimio, pa su se posvadjali, on završio u zatvoru.

Hernan ubija Matiasa. To je kraj 74. epizode i sad počinje skraćivanje. Naravno da se za ovih 30-ak epizoda dešavalo još puno toga ali ovo je ukratko, više se ni ne sećam svega.

Emilia i Beto hoće da ubiju Rafaela... Na dan kad su Paulina i Rafa trebali da odu u SAD, Emilia podmeće nogu Paulini i ova pada niz stepenice. Ubedjuje Rafu da Paulina neće da ide sa njim.Rafa odlazi sam, Paulina je mesec dana u komi.

Pojavio se Nacho,lik što je terao Mariselu da se prostituiše u mladosti, traži od nje pola nasledstva u zamenu za ćutanje. Marisela priznaje Gustavu sve šta je uradila u prošlosti. Inače Nacho je rodjak od Amilcara. Marisela mu je rekla da će mu dati pola bogastva ako ubije Perlu (Inače Matias je ostavio svoje nasledstvo Perlinom detetu, Betu i Cristini, sada oni odnosno Marisela u ime Cristine gledaju kako će da smaknu jedno drugo.) Kada je hteo da ubije Perlu nailazi Amilcar i ovaj shvata da je Perla ćerka njegovog rodjaka. Tada Amilcar i Perla traže od njega da ubije Mariselu. On to odlazi da uradi ali Marisela ubije njega i stavlja ga u zamrzivač. To priznaje Gustavu.

Emilia saznaje da je trudna, ubedjuje sve da je dete Fredovo i hoće da uzme Rafaelu pola bogatstva. Rade dnk analizu i ispostavlja se da nije njegovo dete (ko zna čije je verovatno od Beta jer se sa njim poslednji put kresnula, jeste i sa Gustavom i Amilcarom al to je bilo dosta ranije). Najludja mi je bila kad je rekla Jose Mariji "Nije me valjda Amilcar po drugi put usrećio"

Ramon (Rafin otac) je valjda doživeo moždani udar pre nego što je Rafa otišao u SAD. Rafa mu kupuje stan i ostavlja ga sa Adalinom i Hilom koji ga čuvaju.

Pauilina se konačno budi iz kome. Emilia je ubedjuje da Rafa ne želi da je vidi.

Emilijini hoteli su pred bankrotom, a pošto od Fredovog nasledstva nema ništa odlučuje da pomiri Paulinu i Rafu, kako bi joj Rafa pomogao. Rafa se vraća objašnjava Paulini šta se desilo, ona mu ne veruje. Sad Paulina neće da bude sa njim.

Dijalozi su im ludilo. Najača mi Adalina kad je zavalila šamar Emiliji i rekla: "No te confundas horor".

Taman se Silvia izlečila, sad Javier ima rak.

Paulini se vraća pamćenje (pošto je zaboravila samo taj dan kad je pala niz stepenice). Al Emilia je ubedjuje da je ona nije gurnula već da je to bio samo san.

Na večeri kod Silvie I Javiera se pojavio neku Damian (valjda neki rodjak od Javiera), i sad on muva Paulinu.

Emilia je izgubila bebu… Ulazi kod Pauline u sobu koja plače zbog Rafe, a Emilia joj kaže: “Zar si toliko tužna zbog moje bebe?” Kaže joj Paulina da će da se razvede od Rafe, a Emilia: “Raduje me, muškaraca ima toliko na svetu… Jedina šteta je to što je sada bogat” Tako nešto.

Rafa I Paulina su se zvanično razveli.

Izgleda da je prošlo neko vreme.

Adalina je valjda snimila svoj prvi CD. Peva pod nekim, meni liči na šator I u sred pesme kaže: “Svi morate da kupite moj CD inače će diskografska kuća da me šutne.”

Hil postao bokserski šampion.

Hernan I neki njegov drug su silovali Kristinu.

Gaby je u policijskoj stanici, zove Adalinu da joj pomogne. Izgleda da su se njih dve sprijateljile.

Paulina je počela da izlazi sa Damianom. Rafa se smuvao sa Adalinom.

Perla je izgubila dete, tako da sad nema ništa od nasledstva.

Beto traži pare od Emilie da ode iz zemlje. Kako mu ona nije dala on priča Paulini sve šta su uradili. (navodno hapšenje, pokušaj ubistva Rafaela...)

Marisela ubija Hernana kada je saznala šta je uradio Kristini.

Gaby nisam shvatio šta je uradila i zbog čega je uhapšena. Hil joj je rekao da mu se gadi, a Gustavo je izbacio iz stana. Verovatno se prostituisala jer joj nije bio dovoljan džeparac koji joj je davao otac.

Beto je ubio Diega jer je ovaj ispričao Jose Mariji za njegove pronevere.

Nakon što je raskinula sa Rafom, Adalina se smuvala sa Hilom.

Beto je ispričao sve Paulini, nakon čega se ona pakuje i odlazi iz kuće. Na stepenicama se svadja sa Emiliom. Emilia pokušava da je gurne, ali Paulina se pomera i na kraju Emilia pada niz stepenice. Ostaje nepokretna od vrata pa na dole (stao mi mozak ne mogu da se setim kako se to zove).

Gustavo dolazi u posetu Emiliji, pita je kako je mogla da pokuša da ubije svoju ćerku. Ona mu govori da je trebala to da uradi čim je saznala da je trudna, ali je bila mlada i naivna. Na kraju moli Gustava da je ubije, jer ne želi da živi takva kakva je sada. On naravno odbija.

Bila mi je dobra scena Amilcara i Carmele... On joj govori da je svestan svojih grešaka, kao i da moraju da se pomire sa tim da im je sin mrtav. Na kraju joj želi da bude srećna sa Jose Mariom. Očekivao sam od Amilcara da bude neki veliki negativac, kad ono ništ aod toga. Celu seriju je jurio samo pare, prvo preko Pauline, onda preko Perla, i na kraju je ostao bez njih.

Beto pokušava da ubije Paulinu i Rafu, ali je pogodio samo Rafu u ruku.

Služavka nalazi leševe u zamrzivaču, policija hapsi Mariselu.

I eto da prokomentarišem sam kraj... Rafa i Paulina su se pomirili. Carmela i Jose Maria su se venčali. Javier je ozdravio, on i Silvia su kumovi, SIlvia je trudna. Jolanda je valjda sa Ramonom. Adalina i Hil su valjda ostali zajedno.

Magali se nije pojavljivala od trenutka kada je rekla Gaby da je trudna i da će osvetiti Diegovu smrt. Tako da ne znam kako je ona završila. Mislim da je to najveća greška, jer ipak je bila jedan od glavnih i najzanimljivijih likova a jedino nju na kraju nisu prikazali.

Perla opet po starom, zaposlila se u novu firmu, šef je već pipka uspod stola...

Cristina i Daniel su se pomirili, posetili su Mariselu u zatvor.u Eto nje mi je žao, baš je propatila tokom čitave serije i sad kad je na kraju naizgled bila srećna, napraviše ubicu od nje i strpaše je u zatvor. Gabriela Vergara je po ko zna koji put pokazala koliko je dobra glumica.

Beto u zatvoru, prividja mu se Diego.

Gaby se pomirila sa majkom, sa ocem i Paulinom nije. Zaposlila se i nada se da će i ona nekada nekog upoznati, kao i da će vremenom Paulina shvatiti da se zaista promenila. Super mi je bila scena kad se pomirila sa majkom.

I sad meni najbolja scena u poslednjoj epizodi... Emilia je ostala sam u kući sa poslugom, Paulina je otišla... Jedini ko je posećuje svaki dan je Gustavo.

Gustavo: "Eto, skoro da se više ni ne svadjamo."
Emilia: "Zašto mi nikada nisi okrenuo ledja kao što su svi uradili? I dalje me voliš, zar ne? Uprkos svemu što sam ti uradila?"
Gustavo: "Volim te Emilia, uprkos svemu što si uradila."
Emilia: "Da ti priznam nešto... Da ti priznam jednu tajnu... Znam da sam počinila puno grešaka, znam da sam ti slomila srce, nikada te nisam vrednovala... Koliko je samo tvoja ljubav velika. Ali znaš koja je najveća greška koju sam počinila... To što nisam prihvatila da te volim. Volim te."

Oboje plači, on je ljubi... Na kraju se oboje nasmeju i to je njihova poslednja scena.

U poslednjoj sceni su se okupili Paulina, Rafa, Ramon, Jolanda, Adalina, Hil, Silvia i Javier. Ramon priča o Playi Paraiso , ovi dvoje se izdvoje, poljube i to je kraj.

Sve u svemu meni je ovo bila više nego dobra serija... Početak jeste bio dosadnjikav, al posle mi je bila super. I da, tačno se primećuje da su već bili snimili seriju do neke 70 epizode pre početka emitovanja, jer onda kada su videli slab rejting naglo su počeli da ubacuju sve više cirkusa u seriju al na kraju su taj ceo deo skratili u 6 epizoda. Čini mi se da bi ti preostalih 40 epizoda bilo zanimljivije od ovih prvih 75.

Najveća mana to prvog dela je ta što su svi likovi bili zanimljivij od Pauline i Rafe... Njih dvoje se 74. epizode nisu razdvojili, al onda kad su ih razdvojili pomirili su se tek na kraju.

Emilia kao lik odlična... Gluma Aure, kao što sam već više puta pisao meni nije bila nešto posebno, al kapiram da je tako osmišljen lik i isto ga je odigrala od početka do kraja. Al zato je u ovim poslednjim scenama od kada je saznala da je nepokretna glumila za čistu 10-ku. Lik kao lik je odličan, što bi se reklo nije dala nikome oko sebe da živi na miru. Nije oa srećna, neće niko drugi. Kad se samo setim da je skoro svaki put kad vidi Rafu i Paulinu morala da kaže: "Mislim da je vaša dnevna soba ipak previše crvena." smile2

Na kraju njen i Gustavov kraj je stvarno tužan... Celu seriju "fregaron" (što bi oni rekli) jedno drugo, a sad su ostali sami. On bez ćerke, ona bez ćerke... A vole se.

Generalno svi su mi likovi dobri, svaki je imao neku svoju priču, ni jedan lik me nije nešto posebno nervirao.

I da ne zaboravim da napomenem još jednom odlične dijaloge, po tom pitanju Vonn je zaista neprevazidjen. Od sasvim obične i glupe scene, napravi tako zanimljivu. Emilia je u njemu budila posebnu inspiraciju.

I da ova serija će mi ostati u sećanju po Emilijinom čuvenom: "No te confundas amor" i "El asunto"... smile

Sve u svemu sasvim solidna serija... Moja ocena je 7/10, da nije bilo skraćivanja verujem da bi bila veća.

Kapiram da sam džabe pisao ovaj post, al eto ako nekog ko je gledao pa prestao zanima šta se desilo u seriji nek pročita. A ako neko želi da gleda, ja mu preporučujem seriju, za mene je jedna od boljih u poslednje vreme.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10451

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic View next topic Back to top