EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Zora dubrovačka

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: Zora dubrovačka

Post by Bayron on 12.09.13 12:52

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6943
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stefan on 12.09.13 21:27

Ja sam vrlo prijatno iznenađen prvom epizodom blink wow Glavni su mi super zajedno, mada sam mislio da će biti baš baš bzvz. Dopale su mi se scene gde je pažnja posvećena da tako kažem detaljima - kad biseri padaju na tlo i vino se prosipa iz čaše. Cool mi je to.

Ono što mi se nije dopalo je kombinovanje autentičnih/arhivskih snimaka sa ovim "igranim" delom. Ok, kontam da je to možda stavljeno da bi bilo što verodostojnije, ali razlika je više nego očigledna. Ovo nije dokumentarna serija, stoga mislim da je bzvz koristiti takve snimke.

Gledao još neko?

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2859
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Kaua on 15.09.13 22:53

Kakva spisateljica, takva sapunica. facepalm  Plitka. Malo više maštovitosti i drskosti i ovo bi bilo odlično. Ali je generalno hrvatska javna scena dosadna, pa se odaje utisak kako se sve dešava u okviru već određenih granica. zzzzz 
A ovde je tema potentna za ubadanje prsta u oko raznim uštogljenim licemerima, tobožnjim stožerima, Crkvi kojoj samo fali izborna lista,...
Zašto ova ''plemićka'' porodica iz koje dolazi ova nova verzija Marisol (Judita) nije mogla biti porodica koja je uživala sve plodove komunizma, pa da se našla u okolnostima da bude primer ''patriotske'' porodice koja iza tog kulisa beskrupulozno zgrće bogatstvo na nesreći i zaluđivanju naroda, i između ostalih porodice ovog dobričine koji biva uključen u ratna dejstva kao vojno sposoban, i tu se njih dvoje zaljubljenih gube na određeni niz godina. Naravno, iza njih ostaje pregršt nerešenih pitanja. Pa onda recimo... Judita i Maro imaju sina (ili kćer) kojeg ona odgaja u Nemačkoj, ali se posle niza godina vraća kod roditelja... Tata je postao tajkun koji drži monopol neke privredne grane. Vara ženu, a i ona njega...
Maro izdržava zatvorsku kaznu kao nevino osuđeni (naravno). I to bi mogao biti svojevrsni prst u oko. Recimo, optužen je za šverc oružja i saradnju sa neprijateljima u ratu, a iza svega toga se ustvari krije lokalni fratar koji iza sebe ima još veću organizaciju. I tako nemoćan Maro od izdajnika postaje nacionalni heroj, ili šta već pa rehabilitovan izlazi iz zatvora i baca se u potragu za voljenom, borbom za goli život sa svojom siromašnom porodicom,nezaposlenošću, demokratijom, Linićem, BDP-om, itd... jupi 

Ne bih ovako izmišljao da me nije iziritirala ovakva naivnost i plitkost serije koja ima sve produkcijske mogućnosti da bude jedna prava dramska serija, a ne plitka sapunica.

Senior member

Poruka : 748

Back to top Go down

Post by LeFrik on 15.09.13 22:57

Pogledao prvu epizodu. U usporedbi s hororom koji je slijedio nakon (Stella, op.a.), Zora je mila majka. Ali ništa posebno, iskreno... Ovo bi mogla biti dramska serija od 20ak nastavaka, nikako trakavica od 160+ epizoda. A tako i izgleda... Ništa me nije posebno oduševilo, dosta sporo i dosadnjikavo. Kraj ok napravljen, vidjet ćemo što će biti dalje.

Naravno, veliki vjernici i odrasle djevojke moraju biti čedne i ne izlaziti do kasno, sjediti s muškarcima itd. Ah, da, i ne zaboravimo rvacko plemstvo hahaha Oh well wow 

LeFrik
Member
Member

Poruka : 339
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Stefan on 16.09.13 19:54

Druga epizoda predosadna zzzzz "Znao sam da anđeli ne mogu umrijeti". facepalm facepalm facepalm Morali su patetikom da sjebu potencijalno dobru scenu. facepalm Uglavnom, ništa vredno pomena. zzzzz 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2859
Godina : 27

Back to top Go down

Post by LeFrik on 16.09.13 23:59

Potpuno se slažem da su s obzirom na budžet mogli biti malo ''hrabriji'' i prikazati situaciju realnije... Odnosno prikazati ratno profiterstvo i sl. Zanimljivo je kako u dvije epizode nitko nije spomenuo riječ na ''S'', zabranjena je, očito... Mislim, tko ih to granatira? Što se zapravo događa? ''Neće nas valjda napasti''... Tko to? Mora se serija prodati i kod susjeda facepalm 

Mislim da je autorica previše zabrijala na patetiku. Kao, ljudi su popušili Laru jer je bila naivna, priča patetična i bajkovita, pa ajmo napraviti nešto još bajkovitije, a glavni zlikovci će biti neimenovani napadači -: 

Ne znam, iskreno... Volio bih da i ovo i Stella propadne i da se netko usudi snimiti nešto hrabrije, realnije... Ili bar zanimljivo rofl 
LeFrik
Member
Member

Poruka : 339
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Latinac on 26.12.13 12:37

Da ne završavaju oni seriju zauvek?

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2285

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by Franko on 26.12.13 13:50

Ne, vratit će se u siječnju kad završi Milost. Navodno će se radnja serije prebacit iz 90-ih u 2000-e.

Alma gemea - 178/227
Las estrellas - 5/100
Novo mundo - 47/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1990
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Marko on 26.01.14 22:48

Vanessa Radman zbog povrede na setu napustila seriju, njen lik će igrati Ines Bojanić Švaić

Marko
Senior member
Senior member

Poruka : 678
Godina : 25

http://kulturna-srbija.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3