EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Kurt Seyit ve Şura

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Kurt Seyit ve Şura

Post by -MILOS- on 10.02.14 22:24

ovo obavezno gledam smile2

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 80/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3527

Back to top Go down

Post by helenna27 on 11.02.14 12:23

sa prevodom najava

Kakvi pogledi Farah i Kivanca wow wub 

I ja ovo obavezno gledam, i ima naznaka da ce biti prevoda. smile
helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 864
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 05.03.14 5:23

Ne znam sta smijem ili ne smijem postaviti, ali na jednom drugom forumu djevojka je prepricala radnju prve epizode, dok ne dodje prevod.
Ako se smije, stavicu link.

Ovdje je prevod najave za drugu epizodu.
http://moevideo.net/video/27215.23f9eaee3983d00c0fe7bebfcf33
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 40

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 07.03.14 23:16

Prva epizoda serije je prevedena i postavljena na sajtu Sultanove druzbe.
Zahvaljujem toj ekipi cura (ima cini mi se i pokoji momak) na trudu i brzini.

http://www.sultanovadruzba.net/prijevod-serije.html

Ako ne radi ovaj direktni link, evo link na sam sajt:
http://www.sultanovadruzba.net/
Odete na serije, pa izaberete Kurt Seyit ve Shura, pa ce vam otvoriti stranu sa epizodom i na njoj ce dodavati epizode, kako budu prevodile.

*   *   *

Za neke buduce prevode je dobro znati da seriju prevodi i ekipa sa viki.com
Ova prva je na vikiju samo djelimicno prevedena (trenutno nekih 10 posto kod njih). Ali dobro je znati za neke buduce epizode.

Po onom sto sam vidjela prevod Sultanove druzbe je kvalitetniji (prevode recenice doslovnije).

Tako da mozete i ovdje potraziti prevode. Na sajtu samo ukucate ime zeljene serije i pojavice se linkovi.

*   *   *

Hemija izmedju Kurta i Shure (Kıvanç Tatlıtuğ i Farah Zeynep Abdullah) je fantasticna.
Prva epizoda mi se jako svidja.
Knjigu nisam citala, pa mi odstupanja od sadrzaja knjige ne kvare dojam vidjenog.  smile2 

Neobicno je za turske serije i to sto je poljubac pao vec u prvoj epizodi.
Cak dva.

Rukoljub

Uvod u prvi poljubac poceo je poljupcem u nosic  wub 

Prvi poljubac

Drugi poljubac (na zalost, prekinuti su...uh, to upadanje dok se drugi ljube  besan  )

Farah Zeynep Abdullah je zaista fantasticno odglumila zaljubljenog djevojcurka od 15-16 godina. Njena zbunjenost, uzdrhtalost, pogled zaljubljenog teleta...prosto je bila savrsena...  smile2

Moram priznati da sam, kad sam gledala bez prevoda, bila razocarana sto je on na njenom prvom balu samo prosao kraj nje i pozvao na ples drugu.  besan 
Medjutim, kad su cure koje znaju jezik pojasnile situaciju, bilo mi je lakse, zapravo mi je bilo drago sto je nije pozvao.
Saznanje da je prije njenog ulaska pala opklada medju vojnicima o poljupcu s curom koja prva prodje kroz vrata, a da je Kurt odbio ucestvovati zbog njene mladosti (izmedjuostalog, a sudeci po tome kako je odmah blenuo u nju kao nespasen, rekla bih da je tu bilo i drugih razloga) baca sasvim drugo svjetlo na tu scenu.
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Bayron on 26.03.14 12:39

pogledah sinoć skoro celu prvu epizodu. zzzzz meni je serija totalni pljus, očekivao sam kakvu-takvu ozbiljnost, ne bajku sa kivančom u ulozi alfa mužjaka. čovek je poput princa, pravi multipraktik. iz scene u scenu, upoznaju nas sa svim njegovim vrlinama: lep, zgodan, pametan, odlučan, spretan, hrabar, patriota, šmeker, zavodnik... pravi baja, ko god ga ugleda biva impresioniran, celo mesto trubi o njemu. i to je 90% ovoga što videh. u ostatku vidimo farah, simpatičnu, ali prosečnu devojčicu, koja pada na čari savršenog princa, kivanča. to je to, za sad, a za mene sve. serija je poput neke mešavine bajke i takozvane romantične komedije. serija za ženska srca. turci polako, ali odlučno, prelaze na taj fazon.

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 27.03.14 3:21

Pa buduci da se radi o seriji snimanoj po knjizi, koju je unuka Kurta Seyita napisala, oni koji su knjigu procitali i koji znaju nesto vise o tom istorijskom liku, kazu da to tako nekako i jeste (knjiga do sad nije prevedena na nas jezik, ali postoji naznaka da bi se to moglo ostvariti u skorije vrijeme).

Kurt je stvarna licnost. Potomak krimskih Turaka. Bio je ugledan vojnik.
Sura je bila senaestogodisnja djevojcica (u seriji ipak ima 19 mislim, kad se srecu, u stvarnosti je imala 15-16).
Bila je veoma lijepa i jaka zena.

On je bio na glasu kao svaler  smile2 , a ona sa svojih 15-16 godina jos uvijek je bila neiskusni djevojcurak.
I jedno i drugo su u seriji docarali. Njenu mladost, neiskustvo, zaljubljeno srce koje prvi put voli i iskusnog zrelog muskarca koji se zaljubio.

On kao vojnik u sluzbi cara Nikolaja, a njena obitelj kao plemicka, nakon revolucije se nalaze na listi za odstrel, pa bjeze u Tursku.

Ta velika ljubav prosla je kroz mnogo sta, ali na kraju se Kurt ipak ozenio Turkinjom.

Druga knjiga se zove "Kurt Seyir ve Murka". Nju je ozenio.

Pri snimanju serije pomazu kako ruski tako i turski istoricari.
Sto ne znaci da serija bas u svemu prati istorijska zbivanja dosljedno, ipak se ne radi o dokumentarcu, vec o seriji.

Pravi Kurt Seyit i Shura (klik za vecu sliku)

Naslovne strane obe knjige (klik za vecu sliku)
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 29.03.14 15:44

@Bayron wrote:pogledah sinoć skoro celu prvu epizodu. :zzzzz:meni je serija totalni pljus, očekivao sam kakvu-takvu ozbiljnost, ne bajku sa kivančom u ulozi alfa mužjaka. čovek je poput princa, pravi multipraktik. iz scene u scenu, upoznaju nas sa svim njegovim vrlinama: lep, zgodan, pametan, odlučan, spretan, hrabar, patriota, šmeker, zavodnik... pravi baja, ko god ga ugleda biva impresioniran, celo mesto trubi o njemu. i to je 90% ovoga što videh.
Uz izvinjenje moram da napisem da sam kopajuci o Kurtu naisla na nove informacije po kojima si ipak u pravu.

Buduci da meni nije kao licnost bio zanimljiv i da vjerovatno ne bih ni cula za njega da nisam pocela gledati turske serije, oslanjam se na informacije iz druge ruke, na ono sto se moze naci na netu.

Ni u knjizi nije prikazan tako idealnim, a nije bio ni u zivotu idealan, buduci da se ipak odrekao svoje ljubavi i poslusao oca.  blush

Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by helenna27 on 31.03.14 14:36

Pogledala sam prvu epizodu ali iz dva puta smile2 
Neke scene su mi nepotrebne i razvucene.
Dok nema detalja nekih koji su potrebni za bolje
razumevanje price, primera radi, gde zivi Surina porodica, ko su, potom od kada se poznaju Petro i Sejit. I ne dopada mi se sto su mu promenili lik,
nisam citala knjigu ali vidim po komentarima da Petro nije bio takav.

Epizoda je bila dobra, ali sam ja imala prevelika ocekivanja. Sejit je prikazan kao savrsen muskarac
u svakom smislu, ali kako ce pratiti knjigu.
Ili ce svaliti na Suru krivicu roll 

Muzika je odlicna, kostimi, nakit, uzivanje je gledati zaista. Ocekivala sam drugaciju Valentinu, onaj njen verenik kao deo scenografije je.

Farah i Kivanc odlicni zaista, divan su par.
Zajednicke scene su super odradili, pogledi uzajmni wub 
Mada me je Farah vise odusevila, potpuno je razdvojila lik Ajlin od Sure.
I za kraj kada ulazi u salu razocarana i uputi mu onaj pogled  wow

Senior member

Poruka : 864
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 01.04.14 3:09

Jeste, za Petra sam i ja procitala da nije imao nikakve sklonosti prema Suri, a njegova netrpeljivost prema Seyitu je iz sasvim drugacijih razloga.  

Nasla sam na netu informaciju da ce knjiga biti prevedena na nas jezik, pa se nadam da ce se to desiti uskoro.
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by danijela1 on 24.05.14 21:34

e to bi bilo dobro da izadje knjiga kod nas, mada nesto bas sumnjam u to ,ali ajde da vidimo i da se nadamo bar smile

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics