EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Soy gitano

View previous topic View next topic Go down

Soy gitano

Post by GuitarraJD on 22.09.13 20:16

SOY GITANO

Pol-ka Producciones, 2003-2004
Broj epizoda: 252

Heredia i Amaya dvije su obitelji u sukobu. Prije 25 godina Jano Amaya izgubio je ljubav svog života, Amparo, koja se udala za  Lázara Herediu, njegova najboljeg prijatelja iz djetinjstva, te su tako započeli odnos pun mržnje i osveta. Jano će pokušati vratiti Amparo, koja je zaljubljena u Lázara, iako je on bio predodređen njezinoj sestri Albi.

Amador, jedan od Lázarove braće, zaljubljuje se u Moru Amayu, Janovu kći koja se upravo vratila iz Urugvaja, gdje je živjela sa svojom majkom nakon što je ova napustila Jana i bila prognana iz klana. Ljubav između More i Amadora nije moguća zbog mržnje među njigovim obiteljima i zbog pojave Josemija, drugog Lázarovog brata, koji se također zaljubi u Moru. Amador odluči odustati od te ljubavi, te upoznaje Isabel, Albinu kći, koja se smrtno zaljubljuje u njega.

Maite je Lázarova mlađa sestra, kojoj je on ugovorio brak s imućnim Ciganom. Ona je u tajnoj vezi sa El Niñom, najmlađim Janovim sinom, međutim, ne može odbiti ovaj brak.

Amador ne želi više živjeti sa oštrim bratom, koji je nakon smrti njihovih roditelja postao glavom obitelji, te mu se suprostavlja i odlučuje ponovno otvoriti za sve njih sveto mjesto - krčmu svoga oca. To se mjesto nakon njegove smrti zatvorilo i sva su braća obećala da ga nikada neće otvoriti. Nakon što se obećanje prekrši, obiteljska skloga bit će narušena i ova će nam priča pokazati život Cigana, zabranjene ljubavi i neizrecive tajne.

Uloge:

Osvaldo Laport - Amador Heredia
Arnaldo Andre - Lázaro Jesús Heredia
Juan Darthés - José Miguel "Josemi" Heredia
Julieta Díaz - Mora Amaya
Romina Gaetani - Isabel Salvatori-Heredia
Valentina Bassi - Luz Reyes
Betiana Blum - Alba Ester Soto
Malena Solda - Maite Heredia
Antonio Grimau - Jano Amaya
Joaquín Furriel - Rafael "El Niño" Amaya
Maximiliano Ghione - Silverio Soto
Luis Ziembrowski - Sacho
Toti Ciliberto - Walter Marcelo "Tomate" Barraza
Luisina Brando - Amparo Jorgelina Soto
Eugenia Guerty - Vanina Judith Trunsky
Juan Palomino - Ángel Jesús Amaya
Humberto Serrano - Humberto Salvatori
Laura Azcurra - María Emilia Calleja
Julia Calvo - Concepción
GuitarraJD
Junior member
Junior member

Poruka : 197

Back to top Go down

Re: Soy gitano

Post by GuitarraJD on 22.09.13 20:36

Otvaram ovu temu, možda da održim koji monolog, a možda i da mi se netko pridruži u komentiranju iz nostalgije il nešto plez

Gledam već neko vrijeme ovu seriju, trenutno sam na 170. epizodi. Iako ima podosta epizoda, meni ovo još uvijek drži pozornost, priče se dosta i vrte u krug, ali meni je uvijek nekako zanimljivo. Manje više svi parovi svakih par epizoda imaju neki novi razlog za prekid, ali po meni nisu izgubili napetost.

Privukao me taj neki svijet Cigana, glazba, običaji itd. Sad, ja se od početka pitam, koliko u svemu tome ima istine, i u kolikoj mjeri je ovdje zapravo prikazana zajednica Cigana u Argentini? U svakom slučaju, bilo izmišljeno ili ne, interesantno je.
Također, jako mi se ovdje sviđa što je glavna heroina ovdje neodlučna žena, koja muti s dva brata i u nijednom trenutku ne možeš shvatiti koga zapravo voli smile2 Al čisto da se zna, ja sam team Josemi smile2
Glumci su mi svi odlični, jedino me Osvaldo Laport malo muti, nisam sigurna dal on loše glumi, ili je njegov lik jednostavno iritantan, to još nisam dokučila smile2

Sve u svemu, do sada se stvarno svašta izdešavalo, svakakvih spletki, smrti, čarolija, ljubavi, prijevara, i sve mi je bilo stvarno na mjestu, ali sad bih rekla da su ipak malo uzeli maha s tim čarolijama. U početku je sve to bilo zanimljivo malo ubacit koju čaroliju, ali sad su već prešli granicu. Sad odjednom za sve postoji čarolija, koja je najjača, koju nitko drugi ne zna i ne može izvesti, a isto tako ni poništiti, al na kraju uvijek postoji način, koji je naravno užasno opasan i svima život ovisi o tome. No, to bi za mene bila jedina zamjerka do sada.

Super mi je što još uvijek nisam sigurna o happy endu u ovoj seriji smile2 Mora je zeznula puno puta i varala Josemia, vraćala se Amadoru i ni sama ne može odlučiti koga uistinu voli. Mislim, sada je pomoću one čarolije vidjela kao tko je njezina prava ljubav (mislim da je tako nešto bilo, nisam sigurna jer mi baš ta epizoda nije bila snimljena do kraja, pa sam čitala to po internetu) i sada se više ne petlja s Amadorom, ali to zna šta će se izdešavat do kraja.
Isto tako, neizvjesno je šta će biti s Amadorom i Isabel, pošto su u rodu, a i on je uvijek volio Moru.

Uglavnom, serija mi je jako dobra, puna je klišeja i vrtnje u krug, al opet ima neki svoj posebni štih, i zato mi je zanimljiva.

Junior member

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 10.12.13 22:08

I ovo se pretvorilo s vremenom u cirkus  pop 

Kao što sam već napisala, pretjerivanje s čarolijama je doseglo vrhunac. Znači, po epizodi se valjda 2-3 čarolije naprave, izmisle, najave, štagod. Stvarno su pretjerali s time.  facepalm 
Isto tako, pretjerali su i s onim kaznama od strane onog ciganskog klana  facepalm 
Uvijek postoji neka strašna kazna koju do sad nitko nije preživio, al Nino ili Josemi je naravno uspiju preživjeti.
No, nije ovo ni čudno s obzirom na broj epizoda, ali ako to zanemarimo, radnja je i dalje manje više ok. Gledljivo u svakom slučaju

Junior member

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 17.01.14 12:32

I ovo je već šou postao  rofl imam još nekih 30ak epizoda do kraja. Iskreno, jedva čekam da to odgledam, i da krenem na nešto friško, jer sam trenutno zapela sa dosta serija koje su pri kraju i već su sve pomalo počele gubiti smisao smile2

Neću previše komentirat, vidim da nije baš popularna tema plez

Ali samo jedno imam za reći: Josemi je umro  shock  shocked  tuzni  :byebye: 
Čekam već par epizoda od njegove smrti da se pojavi odnekud i da uskrsne, ali izgleda ništa.
Tko će ga znati sada kako će završiti cijela ova priča. Još će do kraja možda umrijet i Isa ili Mora, pa da mogu mirno spojit jedan par  stars 

Pretpostavit ću da Josemi umro jer je glumac morao dalje nekim svojim drugim poslom?

Junior member

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 20.08.14 16:21

pop 

Jučer sam napokon odgledala i ovu seriju do kraja. Što reći....
Počelo je jako interesantno, završilo je svakako smile2
Zadnjih 40 epizoda su bile stvarno već mučne za gledati. Ta doza magije koju su imali na početku je bila stvarno super i interesantna, ali sad pred kraj se više nije radilo o ničem drugom nego o tome. Postojala je magija za sve, na kraju su se i zombiji počeli pojavljivat, svi likovi su bili na samrti više puta, al su čudotvorno uspjeli uskrsnuti. Stvano je već cirkus postao. Ono sve s Mariom je bilo previše. Još je i Josemi umro. Sve u svemu, toliko se pogoršalo, da mi se na kraju serija smučila, iako mi je bila stvarno odlična na početku.

Kraj je čak bio i ok... Isa i Amador su završili zajedno, iako smatram da ju on nije zaslužio. Mora sama s djetetom, što smatram da je ok kraj za nju, pošto ni sama nije znala što bi kroz skoro cijelu seriju.
Alba s nekim tipom od 28 godina  roofl El Nino i Maite, Amparo i Jano, Angel i Vanina.

Serija koja je bila malo drugačija od ostalih, al je opet broj epizoda napravio svoje. Šteta.

Junior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top