EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Çalıkuşu

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Çalıkuşu

Post by -MILOS- on 01.10.13 11:24

ÇALIKUŞU
(DNEVNIK LJUBAVI)

Tims Productions, 2013-2014
Broj epizoda: 30

Radnja serije odigrava se početkom 20. veka, u vreme stvaranja turske republike.

Glavna junakinja priče je Feride, ćerka oficira, koja je kao devojčica ostala siroče. Učila je prestižne škole, a raspuste i praznike provodila je kod jedne od sestara svoje pokojne majke. Pored toga što je bila prelepa, Feride je bila živo i nemirno dete koje mesto ne drži, pa je na sebe skretala pažnju i nestašlucima. Tokom jednog praznika, kod tetke upoznaje šarmantnog rođaka Kamrana, i zaljubljuje se. Ni Kamran ne ostaje ravnodušan na Feridine čari.

Njihova želja da krunišu svoju ljubav neće se ostvariti. Neočekivani događaj izimeniće tok njihove sudbine odvodeći Feride u drugi grad. U novoj sredini, Feride počinje da radi kao učiteljica u pokušaju da stane na svoje noge i otvori novo životno poglavlje. Ali, Kamrana neće zaboraviti.

Uloge:
Fahriye Evcen - Feride
Burak Özçivit - Kamran
Mehmet Özgür - Seyfettin
Elif İskender - Besime
Deniz Celiloğlu - Selim
Begüm Kütük - Neriman
Ebru Helvacıoğlu - Necmiye
Pınar Çağlar Gençtürk - Münevver
Alptekin Serdengeçti - Levent
Güneş Hayat - Gülmisal Kafa
Hülya Gülşen Irmak - Dilber Kalfa
Elif Sümbül - Sütlü Nuriye

Last edited by -MILOS- on 01.10.13 11:30; edited 2 times in total
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3259

Back to top Go down

Re: Çalıkuşu

Post by -MILOS- on 01.10.13 11:28

malo je reci da sam odusevljen serijom smile odlicna je prica, po promo reklamama mi nije delovalo zanimljivo medjutim odmah posle nekoliko minuta prve epizode sam promenio misljenje zato sto me je serija osvojila, kostimi su odlicni, gluma takodje, glumacka postava a najvise od svega mi se dopada to sto je smestena ud 20. vek. Feride je bas luckast lik, komicna i veoma spontana devojka, nadam se da ce uskoro saznati da ustvari nije bolesna ona vec da je doslo do nesporazuma. Devojcica koja je glumila Feride jos kad joj je majka umrla je presimpaticna, nadam se da ce biti jos nekih scena sa njom tipa da se Feride seti nekog nestasluka iz proslosti smile scene izmedju Buraka i Fahrije bukte od hemije koju imaju aw 

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 01.10.13 11:55

ako nekad krene kod nas baciću pogled, ovako ne...

ali glavni par je vizuelno savršen, kao iz bajke. plez

Administrator

Poruka : 6938
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Ejpril on 02.10.13 20:45

Na osnovu prve epizode deluje kao skroz simpatična opuštajuća serija sa malo drame. Videćemo kako će se dalje razvijati .
Burak i Fahrije su stvarno super par , nisam ni sumnjala ! Baš idu jedno uz drugo i fizički a i imaju hemije aw

Senior member

Poruka : 885

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 04.10.13 1:07

ja sam odusevljen ovom devojcicom i njenom glumom smile jedva cekam sledecu epizodu smile Ejpril nadam se da ces nastaviti sa gledanjem smile
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 04.10.13 18:47

ova najava mi je odlicna smile Feride mi je tako smesna lol1 lol1 lol1 lol1 

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 11.10.13 16:49

odlicna je bila druga epizoda a tek kraj rofl jedva cekam da vidim sta ce sad Feride da uradi Kamranu nakon ove njegove ispale, stvarno je ispao prema njoj kreten besan bilo je scena sa malom Feride jupi u ovoj seriji mi se bas dopadaju te scene iz njihovog detinjstva, inace me smaraju takve scene u telenovelama ali ove su bas zanimljive smile

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ejpril on 28.10.13 15:24

@-MILOS- wrote:Ejpril nadam se da ces nastaviti sa gledanjem smile
Ipak sam odustala. Epizode predugo traju a radnja je usporena . Prva epizoda je bila odlična al druga već onako dok treću nisam ni odgledala do kraja, negde do pola i to uz premotavanje . Šta znam njih dvoje su mi slatki al ne toliko, malo mi je splasnulo oduševljenje sa početka .

Čitala sam po forumima da će ubrzati radnju, pa videćemo možda se i vratim gledanju, mada sumnjam zbun

Senior member

Poruka : 885

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 15.11.13 10:16

Ejpril skroz te razumem smile i meni je splasnulo odusevljenje nakon druge epizode, poceo sam da gledam trecu i stao posle deset minuta. Skidam redovno epizode sa prevodom u nadi da ih nekad pogledam smile2 juce sam seo i od dosade poceo opet da gledam trecu epizodu i zavrsio sa petom koja traje neverovatnih 2h i 21min smile2 dosta toga se izdesavalo za te tri epizode. Turci su u to doba stvarno bili zatucan narod, toliko da je Kamran uhapsen samo zbog toga sto je dao svoju krvu ocu u nadi da ga spasi od kuge sto mu je i uspelo, e sad to po serijatskom pravu nije normalno pa su odmah poceli da napadaju muske clanove Kamranove porodice, trgovci ne zele da im prodaju robu, na ulici ih svi gledaju popreko, pogotovo Kamrana koji je u vezi sa udovicom pa jos gore smile2 da stvar bude jos bolja za nas gledaoce i drama jos veca Kamran bezi policajcima gde mu pomaze Feride i jos jedna devojka koja radi u cirkusu. Tamo se Kamran krije i leci ljude koji su bolesni, lekove sve dobija preko Feride koja jedina zna gde se on nalazi. Nedzmije je otkrila kakav je u stvari Selim i iskreno se nadam da ce jos nekom reci kakve su mu namere bile sa bombonjerom koju je ostavio u internatu za Feride, inace sve je to izbrbljala kod Misel a poznavajuci nju kakva je alapaca cisto sumnjam da ce tu "tajnu" cuvati samo za sebe. Sve u svemu Selim je uspeo da napravi sirup koji kada se popije imas sve simptome tuberkuloze i to zbog Feride kako bi se ona uverila da zaista boluje od iste bolesti i ne samo to vec i da Selim nakon te njegove dijagnoze nastavi da je leci u nadi da ce pasti na njegov sarm i udati se za njega besan videcemo da li ce u tome uspeti. U medjuvremenu Feride je otisla kod Lazara da je pregleda da vidi da li je stvarno bolesna i covek je uradio sve analize i rekao joj da je zdrava kao dren smile2 osim te Selimove zle namere on je otisao kod sudije i ocinkario sve Kamrana i zato ga sad policija juri, da nesreca bude jos veca Selim se predstavio kao Vafije (doktor koji se dokopao Kamranove metode izlecivanja) i uhvatio istog gde ga drzi zatvorenog da ne bi izasao na ulicu i svi shvatili da Selim laze smile2 sve u svemu radnja jeste ubrzana za nijansu tako da ocekujem posle pete epizode jos puno desavanja zato sto na kraju epizode Kamran ulazi u sobu gde spava sudija kojeg zeli da ubije shock

Grmuša - 6. epizoda 1. najava
Grmuša - 6. epizoda 2. najava
Grmuša - 7. epizoda 1. najava
Grmuša - 7. epizoda 2. najava
Grmuša - 8. epizoda 1. najava

Rejting za vreme emitovanja pete epizode u Truskoj:

Total

1 O SES TURKIYE STAR TV 10,3 25,16
2 O SES TURKIYE OZET STAR TV 6,9 18,02
3 KACAK ATV 6,54 15,82
4 BENIM ICIN UZULME SHOW TV 5,99 14,68
5 KANAL D HABER KANAL D 4,55 13,05
6 BENI AFFET STAR TV 4,53 16,77
7 STAR ANA HABER STAR TV 4,5 13,89
8 ATV ANA HABER ATV 4,11 11,78
9 ARKA SOKAKLAR (TKR) KANAL D 4,08 15,7
10 CALIKUSU KANAL D 3,92 9,58

AB grupa (ona je najbitnija)

1 O SES TURKIYE STAR TV 11,93 30,12
2 O SES TURKIYE OZET STAR TV 8,41 25,22
3 KACAK ATV 6,22 15,51
4 CALIKUSU KANAL D 5,54 14,01
5 BENI AFFET STAR TV 5,14 24,32
6 STAR ANA HABER STAR TV 4,96 18,32
7 SEKSENLER TRT 1 4,16 10,41
8 KANAL D HABER KANAL D 4,01 13,43
9 KACAK (OZET) ATV 3,63 10,33
10 BENIM ICIN UZULME SHOW TV 3,62 9,06
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 16.11.13 23:23

Ako je verovati ovoj sajtu, Kanal D će ukinuti dve serije od kojih je jedna "Grmuša". Navodi se da je rejting "Grmuše" naljutio Kanal D, te da je Timur Savci pokušao da reši taj problem tražeći ubrzanje, ali da ni to nije donelo željene rezultate. Zbog toga su odlučili da seriju završe u toku ove sezone. Mi ipak čekamo zvanično saopštenje Kanala D ili Tims produkcije nadajući se da ovo ipak nije tačno.

Izvor: U svetu turskih serija
Ovo sam i ocekivao koliko god se meni serija svidja kako je odradjena stvarno im je radnja malo usporena, tako da se nadam da ce uraditi nesto sto se toga tice ili im se lose pise smile

Grmuša - 8. epizoda 2. najava
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top