EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

El Señor de la Querencia

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: El Señor de la Querencia

Post by Stefan on 10.12.14 14:51

Nastavili su da stavljaju, jedino što su čini mi se deseta i dvadeseta epizoda lošijeg kvaliteta od ostalih, ali nema veze. Stigao sam do 21.

Najdraži likovi su mi definitivno Erminija i Lukresija. naklon rofl Koje su to kraljice! Posebno Erminija sa svojim podjebavanjem i ucenjivanjem Leontine. diablo Odlična je, kako lik, tako i glumica. I sjajan im je bio plan da Ignasio napravi dete Erminiji. Šteta što ga je Mersedes sjebala. lol1

Opet ponavljam, super mi je što se ovde sve gotovo odmah sazna, svi znaju sve i svi ćute o tome što znaju, tako su povezani da ako jedan lik zucne nešto o nekom drugom liku, taj drugi lik takođe ima keca u rukavu. lol1

Za Violetu sam već rekao da mi se smučila posle onog sa silovanjem, tako da sam ravnodušan što se nje tiče. Ali mi je Marija bila super kad je napala Leontinu u kuhinji jer je ova nazvala Violetu droljom. thefinger I odlična je bila kad je spalila skladište. Mada mi se više dopala Erminija sa škorpijom. roofl

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2900
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Stefan on 14.12.14 13:29

Pogledao do 24. jupi

Serija i te kako drži pažnju, ali da je savršenstvo bez mane (tako je mnogi predstavljaju) - nije. Zapravo, pojedini zapleti su mi totalno besmisleni. Poput ovog da Manuel traži Teresitinu ruku samo da bi naveo Leonor da reaguje. facepalm Mislim alo, to je ćerka tvog brata. roll

Teresita mi je jedan od najiritantnijih ženskih likova u telenovalama/serijama ikad. I mota mi se po glavi teorija da bi ona mogla da bude Morena, iako to zvuči pomalo blesavo. A evo i zašto to mislim...

Pretpostavljam da je to neko od bitnijih likova. Mersedes i Lukresija nisu sigurno, jer je ta "legenda" o Moreni postojala i ranije. Marija i Erminija takođe nisu, s obzirom na to da je Morena bila sa Manuelom, nisu valjda toliko bolesne. blink Leonor isto tako nije, jer se u 23. epizodi susrela sa Morenom.

Tako da eto, ostaje Teresita. Doduše, tu je i Leontina, ali ne verujem da je ona, jer su je u prvim epizodama predstavili manje-više kao napaljenicu koja se kreše sa Buenaventurom, a tu se negde Morena i pojavila. Više mi se čini da idu na neki faktor iznenađenja, zato i kontam da je Teresita.

E sad, to mi je sa druge strane malo nelogično, jer je ona u nekoj od prethodnih epizoda imala neku čudnu reakciju u vezi sa Morenom, a evo i sad kad joj je rečeno da Manuel ima Morenin žig. Pa mi se nekako te reakcije ne uklapaju sa tim da je to ona. nezna

I da ne zaboravim da prokomentarišem ono bičevanje Lukresije. facepalm facepalm facepalm To je toliko glupo i toliko idiotski odrađeno da nemam reči. I ona glupača umesto da zapreti Ignasiju da će reći svima za njegovu vezu sa Mersedes, ćuti i bukvalno dozvoljava da je HL bičuje. A Ignasio je takav kreten. besan

Mersedesina reakcija mi se isto tako nije dopala. Ona je kao liberalna i kao nije u fazonu da žene treba da budu potčinjene muškarcima, a vamo se pomiri sa tim da će Teresita ostati na Kerensiji kad HL to kaže. Mislim aj se ženo upucaj. buum

Generalno, glavni problem ove serije je u tome što se likovi ne drže svojih stavova/uverenja/odluka. Osim eto Hosea Luisa. Ostali se svi menjaju kako vetar duva. I to mi je bez veze skroz. Da je radnja zanimljiva - jeste. Da vuče da gledaš dalje - vuče. Ali da je ne znam kako spektakularno - nije. I to isključivo zbog tih nekih (po meni) propusta u ponašanju likova.

Nego, hoću ja ovde voditi monolog dok ne završim sa gledanjem ili još neko planira da mi se priključi u komentarisanju? lol1

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 20.12.14 1:04

Odgledao 27 epizoda.

Jedva čekam naredne epizode, ali ovo je debilana. rofl Mogu sve da progutam, čak i debilnu Teresitu, ali ne mogu da progutam taj neki kao autoritet Hosea Luisa. visi Meni skroz nelogično i glupo. Posebno što neki prema kojima se ophodi kao tiranin (pre svega njegovi sinovi) mogu lako da ga pokopaju. Evo primera radi Luis Emilio. Ovaj pizdi na njega jer je uzeo novac od zlata i još ga bičuje. I debil trpi, umesto da mu lepo zapreti da će reći istinu Manuelu ako ga takne. Al ne, važno da su scenaristi sve likove predstavili kao poltrone, a Hosea Luisa kao Boga i batinu. Well, to je zanimljivo u destak epizoda, ali nikako nije zanimljivo gledati njegova iživljavanja bez poente kroz celu seriju. nezna

Poljubac Lukresije i Erminije apsolutno nepotreban. Nešto ne verujem da će među njima biti nešto, Erminija može da bude sve, ali lezbejka nije. zzzzz

Huan Kristobal mi je okej, mogao bi da bude dobar lik. aplauz

Sve u svemu, jako gledljivo, do sad bih verovatno i završio sa gledanjem da imam celu seriju. lol1 Ovako gledam epizode na kašičicu, kako TVN stavlja, tako ja skidam i gledam.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 19.09.16 8:12

Ako neko možda planira da gleda - evo svih epizoda onlajn. popcorn

Ja nikako da se nakanim da napravim maraton. Počeo sam s gledanjem krajem 2014. kad je TVN krenuo da stavlja seriju na svoj sajt, pa stao, jer se nešto nije moglo skidati s njihovog sajta više. Kad sam ponovo uspeo da skidam, zaboravio sam i šta sam gledao, pa mi je cela serija stajala (i dalje stoji) u računaru. Možda ovih dana odgledam u cugu.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 19.09.16 11:59

Ja svakako nameravam da odgledam celu seriju, samo ne bih da me spijuniraju po kuci sta to gledam, pa cekam prigodan i pogodan momenat, al' ovo mi je u planu svakako, pogotovo jer Cileance uopste ne poznajem (jedina cileanska koju sam gledala je "Machos"), a ovome sam samo citala, pa znam da je sjajno.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3346

Back to top Go down

Post by laki on 19.09.16 17:44

Kvalitet snimka je shock naklon naklon naklon
Ja kad sam gledao bio je neki krš kvalitet. ljut

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Ángel on 09.12.16 23:04

Fin! Odgledao sam seriju za cca 7 dana. Moja prva čileanska. cool

I odmah je ušla u TOP 5 ikada, momentalno. naklon

Neću trošiti vreme na prepričavanje radnje, uglavnom je sve napisano na prethodnim strana. Složiću se da su Leonor i Violeta dve najdebilnije ženske u seriji i dva najdebilnija lika. I Teresita, da. Ona bi bila treća. Mada me na kraju njen sifilis toliko poremetio, više nego otkriće da je ona Morena. Ona scena kad joj pokazuju rane na telu u nekoj od poslednjih epika je kod mene izazvalo takvo gađenje i mučninu kakvo nikad nije nijedna telenovela za sve ove godine... Ni Frida u EEAYEO, ni Raquela u VDN, ni Barbara Greco na kraju MEPS... Sledi ih Leontina jer je bila naprona, ali dosledna i svakako pametnija kao lik od ove tri.

Lucresia, Mercedes, Erminia i Maria najbolji ženski likovi. Ne znam koju bih prvu stavio, sve četiri su bile fenomenalne tokom cele serije. Manuel muški.

Meni nije smetalo to preterano senjorovo iživljavanje nad svim jer je tako postavljena radnja i koncipiran lik. Do pred sam kraj kad se sve stvarno otelo kontroli i postalo previše.

Kraj je zaista šokantan, poslednja scena pretužna, ali falilo mi je još nešto, falilo mi je još malo nečega, još nekoliko sekundi završetka scene...

Sve pohvale za ideju, realizaciju, produkciju, lokacije, kostime, instrumentale. Odlični su! aplauz Sada se bacam na La familia de al lado. U nedostatku stare Televise, Čile mi je najveće otkriće ove godine. ziveli

Moderator

Poruka : 8089

Back to top Go down

Post by laki on 10.12.16 21:01

@Ángel wrote:Sada se bacam na La familia de al lado. U nedostatku stare Televise, Čile mi je najveće otkriće ove godine. ziveli
Šta smo mi pričali svih ovih godina? mrgreen thumbup

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 10.12.16 21:17

A realno kod čileanaca ima da se nadje 5 dobrih serija i to bi bilo to. Ni oni već par godina nisu snimili ništa vredno pomena.

Ja sam pre neki dan krenuo sa ovom serijom. Gledao sam već jednom i ne znam što sam stao negde oko 20 epizoda. Sad sam već na 31.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10453

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Back to top