EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Llovizna

View previous topic View next topic Go down

Llovizna

Post by Sasha on 29.12.13 23:02

LLOVIZNA
(LJOVISNA)

RCTV, 1997
Broj epizoda: 145
Ljovisna je prelepa osamnaestogodišnjakinja, koju je odgajila Maruanta, bivša prostitutka. Maruanta je bila partnerka devojčinog dede Karuačija del Rija, bivšeg robijaša, koji joj je predao devojčicu ne otkrivši da je njegova unuka.

Ljovisnina majka Rosplandor ubijena je odmah nakon porođaja jer su neki ljudi bili spremni na sve samo da se sakrije njena veza sa Piom Eresom, vlasnikom fabrike čelika. Na samrti Karuači otkriva istinu Ljovisni, optužuje Pija za smrt njena majke i moli je da se bori za nasledstvo i fabriku čelika, koja mu je nepravedno oduzeta kada je poslat u zatvor.

U želji da ispuni dedinu posednju želju, Ljovisna se zapošljava u fabrici gde upoznaje Orinoka Fuega, u koga se beznadežno zaljubljuje. Hesus Ferer, Orinokov brat, napustio je porodicu i studirao pod zaštitom Pija Eresa, koji je celog života želeo dobiti sina. Kada počne da se odmota klupko laži u koje su se Pio i Hesus upleli, kako bi spasila Orinokov život Ljovisna se udaje za njegovog brata.
Uloge:

Luis Fernández - Orinoco Fuego
Scarlet Ortiz - Llovizna Sanchez / Resplandor
Caridad Canelón - Marhuanta Sánchez
Pablo Martin - Jesús Ferrer (Caroní Fuego)
Javier Vidal - Pío Heres Briceño
Juan Carlos Baena - Luis Luis
Yoletty Cabrera - Soledad Barrancos
Natalia Capelletti - Concordia
Henry Castañeda - Guasipati
Catherine Correia - Salvaje Callao
Nacarid Escalona - Alejandra de Hipolito
Elisa Escámez - Nieves Fuego
Alfonso Medina - Lanzarote Niño
Erika Medina - Siria Degredo
Mildred Quiroz - Diamante Falcón Heres
José Ángel Urdaneta - Patrio Morales
Winston Vallenilla - Jose Miguel Andueza
Tatiana Capote - Almaneser
Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1872

Back to top Go down

Re: Llovizna

Post by Sasha on 29.12.13 23:06

Obozavao sam ovu seriju..Medju prvim serijama koje sam gledao .. I neverovatno mi je drago sto je sad mogu ponovo gledati ..
Lepo je prisetiti se nekih dogadjaja iz serije ..

Kaua, hvala puno .. Odgedao sam sve iz Multimedije i ona 3 dela sto jos u Multimediji nisi postavio smile2

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by LucasScott on 30.12.13 0:03

Hvala puno za videa i od meni!

Dugo sam zeleo da gledam reprizu i eve konecno sansa!

Izgledao sve delovi iz DVD 1, idm na drugi sad.
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by Sasha on 04.01.14 13:18

Odgledao sve delove .. Kaua hvala jos jednom, sto si mi omogucio da posle toliko godina pogledam opet jednu od prvih serija koje sam gledao
Cak sta vise nije mi izgubila onu draz koju je imala i prvi put kad sam je gledao ...A razlog tome je definitivno sto se ovde nalaze oi najzanimljiviji delovi, nema onih sporednih prica ..
Ja happy  smile2 thanks 

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 03.04.14 17:01

Juče sam počeo da gledam onu skraćenu verziju, onu što je postavio Kaua (valjda je onaj YT kanal emdt2012 njegov  nezna ), veliko hvala za postavljanje. naklon 
Ja sam čuo još odavno za telenovelu, ali sam se zainteresovao tek pre godinu dana kad sam pogledao neke scene na YT sa prevodom i kad sam čuo pesmu sa uvodne špice (Solamente Fuego  aw  aw , šteta je što je nema u celoj verziji  sad  ). Kad sam završio sa Kassandrom (koja mi je jedna od najboljih telenovela, iako je bilo i dosadnih delova, a i nebuloza, ali ima onaj X-factor, plus muzika koja je predivna  aw )
Odgledao sam prvu polovinu prvog DVD-a i zaista mi se svidela.  thumbup 
Produkcija je sasvim dobra za vreme kad se snimala, gluma isto dobra, soundtrackovi su odlični.  naklon 
Likovi dobro napisani, radnja se fino razvija.  thumbup (mada je verovatno to zbog toga što je skraćena verzija  mrgreen )
Samo ona imena, Lesbia i Inepta.  facepalm  rofl
Crni Escalona, pa gde ih samo nađe.  stars 
Orinoko i Llovizna su divan par.  wub Ali Orinoko kao lik mi je  naklon . Kad je razgovarao sa Karonijem/Jesusom:
Karoni: Šta umišljaš, ko si?
Orinoko: Čovek. Titula koja je tebi nedostižna.
 naklon 
A tek Karonijeva faca kad je razgovarao sa Dijamante (  wub ), a ona mu rekla: Nemoj da se nerviraš, dobićeš bore pre vremena.  rofl Kraljica.  naklon 
Llovizna  wub , Scarlet je prelepa.
Marhuante mi žao.  sad Bila devica, predala se Piu, zatrudnela sa njim, a on naredio da joj izvrše abortus, samo zato što nije želeo da dobije dete sa kurvom.  besan I posle više nije mogla da ima dece.  sad 
Pio  naklon kakav negativac, kako je hladnokrvan. naklon Kad je rekao onom Eloju da ubije Orinoka zbog onog sa eksplozijom (koja je btw, očajno urađena  facepalm ), a ovaj se koleba, a io mu kaže da će to biti za njega vatreno krštenje, da za sve postoji prvi put i da će ga ubiti ako to ne uradi, jer previše zna. I to mu je rekao kao dobar dan.  naklon Mrzi Dijamante zato što je ćerka nekog probisveta s kojim je zatrudnela njegova sestra, nije hteo da mu se meša krv sa protuvama. Kad je došao da spreči štrajk radnika, svi se ućutali, on rekao da se vrate na svoj posao, a oni nisu ni šušnuli, nego se istog trena vratili na posao.  naklon A tek kako se ponaša prema rođenoj sestri  shock . Mrzi je zato što mu je majka umrla na porođaju sa njom, a otac od infarkta kad je saznao da je zatrudnela sa Dijamantinim ocem. A tek ona, jadnica, kad je čula Marhuantu kako se dere na Pija, a ona nešto tipa: Eh, kad bih ja imala hrabrosti da Piju saspem sve u lice!  rofl A Javier Vidal rastura, maestralan je!  naklon
Uglavnom, nastavljam dalje.  thumbsup
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6063
Godina : 19

Back to top Go down

Post by telenovela on 03.04.14 20:25

Kad Orinoku gori kuća je meni najpotresnija scena u telenovelama ikad, u rangu sa onom kad Esmeraldin biološki otac razbije njen štand sa limunadom.
telenovela
New member
New member

Poruka : 26

Back to top Go down

Post by Stef on 06.04.14 0:46

Završio sa gledanjem. :(Još jednom da se zahvalim Kaui što je postavio seriju.  thumbup 
Žao mi je što sam je završio, baš mi se svidela. Isto ko i Kassandra, ima onaj X-faktor.  aw naklon
Svidelo mi se kako su razvili priču, likovi su uglavnom imali zanimljive priče (izuzev onog Patrija sa detetom, trougla Salvaje-Jose Miguel-Eloj, Soledad i onog njenog Luis-Luis i Amanecer i njenog plemena  zzzzz ). Od likova su mi jedino Tata i Julio Cesar (Julije Cezar  lol1 ) trenirali živce.  besan Ta Tata je glupača teška. Jurca za Piom, a on je ne šljivi ni 2%.  facepalm Al kako je samo ponižava. :rofl:Kad se skinula pred njim, pa kad ga pitala: Doktore, šta ćemo sad da radimo, a on: Ništa, stara si. Pa počeo da se smeje nekim zaraznim smehom.  rofl naklon Kako je on meni odličan (mada ni Dijamante, ni Alejandra ne odudaraju od njega).  naklon Kad je hteo da ubije Juliana i njegovu ženu, pa mu rekao: Ne brini se, više nećeš imati potrebe da se pravdaš u ovom životu. I saspe mu metak u čelo.  naklon Kako mi bilo žao kad su ga izbušili ko švajcarski sir.  sad 
Al dobro, bar je Alejandra (na neki način) imala srećan kraj. Kao i na početku, zgazila nekog čoveka (htela da ubije Lansarotea) i onda u bolnici odluči da od njega napravi šampiona.  naklon Kako je samo bila genijalna kad je išla da spasi Lansarotea iz zatvora, pa ko prava Generala (moćan nadimak  naklon ) skupi vojsku i još se obuče ko neki vojnik.  naklon Baš mi je bilo žao kad je onaj debil od muža tukao.  ljut Kako mi bilo drago kad je odapeo. :caos: Dijamante se popravila i otišla u zatvor.  sad Llovizna i Orinoko su mi bili divan par, imali su hemije.  wub Orinoko  naklon kad je Dijamante htela da ga uhvati na trudnoću da se oženi sa njom da bi dobila deo nasledstva, a on nikako nije to da uradi i rekao joj da je za brak potrebna ljubav i poštovanje, a da to ona ne zaslužuje.  naklon A ona poludela.  rofl naklon A kad se Llovizna prerušila u muškarca, pa je promenila glas.  wow naklon
Sve u svemu, odlična serija.  naklon Muzika, lokacije, gluma (naročito kod Javiera Vidala, čoveku skidam kapu naklon ), sve pet.  thumbup Nadam se da će neka od naših televizija za koju godinu reprizirati ovu seriju, zato što stvarno zaslužuje.
Kad se sve sabere i oduzme, moja ocena za seriju je 9/10 i visoko 6. mesto u mojih TOP 10 najdražih serija.  ziveli
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6063
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics