EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Terra ribelle

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Terra ribelle

Post by Stefan on 31.12.13 21:01

TERRA RIBELLE
(POBUNJENA ZEMLJA)

Rai Fiction-Albatross Entertainment, 2010-2012
Broj epizoda: 15

Smeštena u drugu polovinu XIX veka, priča prati Andreu i Iacopa, dvojicu nerazdvojnih prijatelja, koji su odmeravali snage jedino kada je trebalo utvrditi ko je bolji jahač. Iako ih veže čvrsto prijateljstvo, pripadaju različitim staležima - Andrea je sin služavke, kopile bez oca, dok je Iacopo naslednik bogatog zemljoposednika Achillea Vincenzia, koji upravlja zemljom Princa Marsilija. Pored toga, krase ih i potpuno različite osobine. Andrea je veseo i drag mladić, dok je Iacopo njegova sušta suprotnost - hladan je i zatvoren. Uprkos tome, povezuje ih želja za avanturom i izazovima, te ljubav prema divljoj zemlji, na kojoj su odrasli.

Međutim, situacija će se znatno promeniti, a prijateljstvo će se naći na probi, kada Achille saopšti sinu da će morati da se oženi Luisom, plemkinjom iz Firence, starijom kćerkom grofa Giardiania, koji je nakon kraha banke zapao u velike dugove. Daće ruku svoje kćeri sinu zemljoposednika, koji će u zamenu za to otplatiti njegove dugove. Stari Vincenzi će osim supruge svom sinu obezbediti i plemićku titulu, ali i nove posede. Ipak, on ne sluti da se iza ideje o braku krije niko drugi nego stari princ Marsili, koji želi da grof otkrije istinu o smrti njegove kćerke jedinice - mlada Giulia navodno se ubila dvadeset godina ranije, ali njena smrt nikada nije potpuno razjašnjena.

Na putu ka Achilleovom posedu, kočiju u kojoj su grof i njegove kćerke napadaju razbojnici predvođeni starim Lupom, banditom koji već godinama uspešno prkosi pravdi. On namerava da kidnapuje mlade aristokratkinje, ali njegovi planovi padaju u vodu kada se pojavi Andrea i spašava devojke. On tada prvi put sreće Elenu, prema kojoj već nakon prvog pogleda oseća jaku privlačnost, a ni ona nije ravnodušna prema njemu. Međutim, kad grofove kćerke bezbedno stignu na odredište, Iacopo je takođe opčinjen Elenom i želi da umesto Luise oženi nju, što će probuditi Andreinu ljubomoru i po prvi put izazvati ozbiljan sukob među do tada nerazdvojnim prijateljima...

Uloge:
Anna Favella - Elena
Rodrigo Guirao Diaz as Andrea
Sabrina Garciarena - Luisa
Fabrizio Bucci - Iacopo
Humberto Zurita - Lupo
Fabian Mazzei - Lucio
Mattia Sbragia - Conte Giardini
Maurizio Mattioli - Achille Vincenzi
Ivana Lotito - Maria
Alessandro Bertolucci - Dottor Tonali
Joaquin Berthold - Capitano Giacheri
Ralph Palka - Ingegner Hoffman
Danila Stalteri - Vittoria Hoffman
Sarah Maestri - Fiorella Cordelli
Elvira Villarino - Giovanna
Jorge D’elia - Principe Marsili
Carlos Kaspar - Tacca
Stella Galazzi - Ghenga
Ernesto Claudio - Durant
Pablo Sultani - Gobbo
Curzio Torrini - Cappellano
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2986
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Terra ribelle

Post by Direwolf on 01.01.14 2:34

mnogo interesantna serija. jedva cekam dalje,odgledao sam prve dvije epizode i odlicne su. bas mi se svidjaju
Direwolf
Senior member
Senior member

Poruka : 506
Godina : 26

Back to top Go down

Post by ghostrid on 01.01.14 14:57

Ja sam sad pogledao deo prve epizode i cini mi se dobra serija. Jedino steta sto nije sa spanskog govornog podrucja, jbg, ja nisam navikao na drugi sem na spanski i portugalski smile2 ali dobro, posto je dobra serija, moracu da prezivim italijanski.

ghostrid
Junior member
Junior member

Poruka : 144

Back to top Go down

Post by Bayron on 01.01.14 15:16

šta fali italijanskom? meni je lepši i od španskog i portugalskog.

pogledao sam u ponedeljak samo prvih 40ak minuta epizode i najpozitivnije sam iznenađen. ovo je kao neki mix brazilskih i telemundovih seoskih i kostimiranih, američkog dallasa... druge italijanske nisam gledao, pa ne mogu sa njima da poredim. uglavnom prava telenovela. pogledaću u toku dana bar do kraja druge.

Administrator

Poruka : 6951

Back to top Go down

Post by ghostrid on 01.01.14 16:11

Pa dobro, razliciti su ukusi. smile Da, slazem se sa tobom. Ni ja nisam gledao ni jednu drugu italijansku telenovelu.. Uglavnom, i ja cu gledati, radnja mi je super, nekako je na nivou telenovele sa španskkog govornog podrucja.. Mzd jer ima i argetinske produkcije. Jos je tu i Humberto Zurita..

ghostrid
Junior member
Junior member

Poruka : 144

Back to top Go down

Post by Sasha on 01.01.14 16:35

Odgledana 1 epizoda i ja sam vise nego zadovoljan , ovo je 2 itaklijanska serija koju gledam (Elzinu cerku sam gledao) i stvarno mi se svidja serija

Cak ova sinhronizacija je odlicno uradjena .. Sve pohvale za seriju a i Bayronu sto postavlja seriju smile2

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1903

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 01.01.14 16:42

Nisam odgledao epizodu zbog obaveza koja danas imam ali cu odgledati sto posto smile2 naravno bacio sam oko na pojedine scene i uvideo da su pojedine glumce sinhornizovali, to se bas vidi, ali nije toliko uocljivo. Ocekivao sam da cujem Sabrinin slatki glas ali to se nije desilo, zato sto je sinhronizovana sad nisam naleteo na neku Humbertovu scenu ali predpostavljam da su svi latinoamericki glumci sinhronizovani, sto je i normalno, ipak serija se emitovala u Italiji smile

Me declaro culpable 30/?
Отель Элеон 49/55+
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3565

Back to top Go down

Post by Bayron on 03.01.14 9:39

sad sam video da će studio b prikazivati seriju i vikendom. to mu do 13. januara taman dođe 15 epizoda, znači obe sezone. thumbup

ja još stojim na prvoj epizodi, ko da gleda po 2 sata svakog dana. shock 

Administrator

Poruka : 6951

Back to top Go down

Post by Direwolf on 03.01.14 15:44

i ja stojim na prvoj epizodi. a da emitovace je i vikendom. mada to je i bolje hehe smile2

a jel kraj ove serije ili ce se snimati i dalje?
Direwolf
Senior member
Senior member

Poruka : 506
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Stefan on 03.01.14 15:48

Valjda se neće snimati više. To su u stvari dve zasebne serije, tj. zasebno se prodaju - "Terra Ribelle" i "Terra Ribelle: Il nuovo mondo". Prva ima 7 epizoda, a radnja druge počinje deset godina nakon završetka prve i ima 8 epizoda valjda.

Ja još nisam pogledao nijednu epizodu, nadam se da večeras pogledam bar prvu, deluje mi sjajno u svakom slučaju i drago mi je što je stb odmah uzeo i TR i TR 2.  naklon 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2986

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top