EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Terra ribelle

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Terra ribelle

Post by Stefan on 05.01.14 15:20

Pogledao svih 5 postavljenih epizoda.  naklon Serija je stvarno fantastična! Bilo je opet nekih teških scena, tipa ono ubijanje razbojnika koji su izašli da se predaju, baš mi je bilo žao.

Scene sa Lupom su sjajne - prvo ono kad pred novinarima govori da se niko od njih nije rodio kao razbojnik, onda ono kad kaže razbojnicima da će ići sa Andreom na venčanje i kad na "Vredi li umreti ni zbog čega" odgovori sa "Vredi li živeti ni zbog čega".  naklon Sjajno, ali sjajno!  naklon I oooodlična mi je bila scena kad Andrea i Elena beže na konju, a pre toga kad Lupo u pucačini kaže Andrei da ga je on ostavio pred Đovaninim vratima.

Inače, on ne bi trebalo da je mrtav, ima ga u promo klipu II sezone.  jupi 

I da, odlična mi je bila ona scena sa novinarima, kad se svi nameste da se slikaju  rofl rofl rofl 

Ono što mi se ne sviđa je čitava ona priča oko železnice, skroz nepotrebno i dosadno  zzzzz Dobro da se tome ne posvećuje mnogo prostora.

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2946
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Sasha on 05.01.14 19:26

Direwolf skinuo sam 6 epizodu, ali slika ide brze od tona, pa me interesuje da li se to tako emitovalo, ili se kod mene to nije lepo skinulo?! hmm

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1890

Back to top Go down

Post by Bayron on 05.01.14 20:42

nije do studio b, meni je lepo snimilo. popeću do kraja večeri 6, pa do jutra i 7.

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Sasha on 05.01.14 21:18

U ovoj 6 epizodi me jedan detalj tako "iznervirao" da je to neverovatno!!!

Trudnu zenu u odmakoj trudnoci koja je bez svesti nosis preko ramena, ko dzak brasna!! stars stars 

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 06.01.14 2:23

Pogledao i šestu epizodu i mogu da kažem samo da očekujem spektakularno finale sezone i happy end za Andreu i Elenu. Zaslužili su vala nakon svega. besan 

Nego, nije mi jasno nešto... Zar ona vračara nije mrtva? Ako ja nisam pobrkao nešto, Jakopo je spalio njenu kolibu, dok je ona bila unutra. Lučo je izvukao njega napolje, ali nju ne. stars 

A tek što mi Jakopo nije jasan  stars Nek uzme pištolj i rokne i suprugu i Luča. To bar ne bi trebalo da mu bude problem, a nije da nema priliku baš da uradi to. I Elena me je razočarala, zna da joj je sestra kretenka, zet takođe i pored toga ne iskoristi priliku da ode iz Rokače sa onim vojnikom il šta je već.  besan 

Inače sam sve vreme očekivao da je Đulija živa, al nije  cry To me je u prvi mah malo razočaralo, toliko misterije ni oko čega, ali ispravili su se - nije se ubila, već je ubijena, tako da misterija ipak nije rešena.  popcorn 

Dok pišem ovaj post, Bayron javlja da je poslednja epizoda stavljena, tako da ću verovatno noćas pogledati i nju.  popcorn popcorn popcorn 

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sasha on 06.01.14 2:31

Nego, nije mi jasno nešto... Zar ona vračara nije mrtva? Ako ja nisam pobrkao nešto, Jakopo je spalio njenu kolibu, dok je ona bila unutra. Lučo je izvukao njega napolje, ali nju ne.

Pa zasta ve vracara koja moze da predvidi svaciju sudbinu ako nije ustanju da predvidi svoju .. Uopste me nije iznenadilo sto je Miranda ziva

Elena me je razočarala, zna da joj je sestra kretenka, zet takođe i pored toga ne iskoristi priliku da ode iz Rokače sa onim vojnikom il šta je već. besan
Koliko sam shvatio ona je i tada bila drogirana (stres
+ oni lekovi) a i Luiza je prekinula kapetana , nije dozvolila da Elena ista odgovori

Ja nema sanse sad da odgledam.. kasno je, pa cu ujutru ...

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 06.01.14 2:36

Jeste ona možda bila drogirana, ali bila je budna. Mogli su bar da odrade scenario tako da spava i da ovi prosto ne daju kapetanu da je vidi upravo zato što spava. Al dobro, da ne tražim sad dlaku u jajetu.

A što se tiče Mirande, mene jeste iznenadilo  huh Mislim drugačije bi bilo da je ona recimo upucana ili tako nešto, kao što je sad slučaj sa Andreom. Ali žena je bila u kolibi koja je doslovno gorela. A to nije neka velika koliba pa da sad ona ima gde da se skloni/izađe/pobegne.  huh Al ajde, opet tražim dlaku u jajetu.  rofl

EDIT: Pogledao finale.

Drago mi je što su Andrea i Elena završili zajedno, kao što rekoh - zaslužili su.  aw jupi

Ono što mi se nije dopalo jeste otkriće da su Andrea i Jakopo blizanci. Ja sam u startu otpisao mogućnost da su braća, upravo zbog toga što bi trebalo da su blizanci u tom slučaju. Kapiram ja da ima blizanaca koji nisu jednojajčani, al jbg, njih dvojica uopšte, ali uopšte ne liče. Zbog toga mi je to malo bzvz.

Isto tako mi je bzvz ovo oko njihovog oca. Mislim da bi bilo bolje da im je otac Lupo, kao što Andrea i misli. Ili čak Lučo. Uvođenje ovog trećeg u priču (kao oca blizanaca) mi je skroz nepotrebno. I da, finalne scene su  zzzzz Jebala ih železnica.  zzzzz 

Žao mi je i Marije. Nije zaslužila takav kraj. Mogli su da ubiju bilo koju drugu kurvu, nisu morali baš nju.  cry 

I da, Andreina rečenica "Savršen metak je onaj koji se ne ispali" mi je sjajna  naklon  naklon  naklon Ima smisla i izgovorena je u pravom trenutku. Štaviše, mogli su i da završe seriju tom rečenicom i Jakopovim odlaskom, mislim da bi to bio pun pogodak, jer sve nakon toga je (bar meni) bilo bzvz.

U svakom slučaju, moja ocena za prvi serijal bi bila 9.5/10 i to zbog priče oko železnice koja je bila nepotrebna (sa sve likovima koji su bili deo nje) i delimično zbog ovog saznanja na kraju da su Andrea i Jakopo blizanci. Ajde da su uradili nekako da su braća, ali baš blizanci...  facepalm 

Kako god, čeka se druga sezona.  popcorn Najava mi se dopada, a evo i sinopsisa na engleskom, ako nekog zanima:

Sinopsis II serijala:

The early 1 900’s. Ten years have elapsed after the end of the first Series. From his beginnings as a “buttero” (cowboy) in Maremma, our Andrea has gotten ahead in life. Empowered by his good reputation and proven valor, he could have been elected to Parliament as a representative of his people, but he chose instead to step back and remain on his beloved land, in contact with his ranchers, the “butteri” and farmers. He’s very attached to his family, his wife and little Giulia, who bright and lively as can be, grows with each passing day. Elena, instead, divides her time between the study of medicine and biology, social commitments and family duties, oftentimes precisely in that order, something that begins to ipset Andrea. In his heart of hearts, Andrea was hoping to soon have another child, to widen the family, reckoning - perhaps egotistically - to clip his wife’s wings and force her to settle down. But Elena knows that another pregnancy could seriously jeopardize her life. These are the passing clouds marring the otherwise perfect bliss of our two protagonists, both leading lives that are anything but monotonous. Nonetheless there are times in which there is a certain distance and estrangement between Elena and Andrea, a mutually unsettling chill that begins to beg for an answer. Nothing serious... ...until the unthinkable happens. The kidnapping of young Giulia instantly and explosively brings all the latent conflicts, fears, resentments and jealousies to a head. Now primed with panic and grief, it will suffice to topple certainties and oaths of fidelity. The suspicions raised during the search for the missing girl all seem to point towards lacopo, Andrea’s brother, who years earlier, had escaped from Italy and, swearing revenge, taken refuge in Argentina. Desperately hunting for traces of the kidnappers, the two protagonists set off for the New World, convinced that only by finding lacopo, that “specter,” who in truth has never stopped haunting their lives, will they ever see Giulia again. They still can’t know that behind their beloved daughter’s abduction, there is a far deeper and more sinister plot, connected to the exploitation of silver mines and the sale of explosives by those who profit from the trafficking of arms and other instruments of war and wholesale extermination. Upon reaching Argentina, Elena and Andrea, together with a small and varied group of Italians, find themselves facing a new and difficult land, one oftentimes harsh and wild. With a mingling of shock and amazement, their more “culturally oriented” Western eyes observe the innocent and moving spectacle of a territory that still needs to be conquered and tamed, made of deserts and towering cliffs, Indios and communities of immigrants transplanted to the outer confines of a rugged new reality. And as their doubts, sorrow over the loss of their beloved child, and feelings of guilt continue to undermine their relationship, Andrea and Elena must fit together the pieces of the economic puzzle as well as the well-hatched plan for diabolical revenge that has overwhelmed them so that at long last, they may once again embrace their Giulia. Like a high-power explosive capable of shattering a mountain, betrayals and vendettas, expeditions to impenetrable regions, mind and heart-numbing disappointments, adventurous last-second escapes and heart-stopping duels will ultimately shear the two protagonists apart. Only at the end of their long voyage, an adventure also of the soul, will Elena and Andrea discover, that under the rubble of their love, is it possible to reconcile themselves and make a new start, because Hope is a metal more precious and durable than gold, and that’s what they will have to forge a new future together.

Problem je što radnja deluje manje zanimljivo od ovog što smo gledali u prvom serijalu, ali ko zna, možda se iznenadim (nadam se da će tako biti).  aplauz Inače, Zuritino ime se pojavljuje na popisu glumaca koji igraju u II serijalu, što me potpuno zbunjuje. Ako se Lupo izvukao, zašto ga nisu prikazali na kraju I serijala?  stars No dobro, kao što već rekoh, čekaju se nove epizode i naravno, hvala na uploadu ovih do sada prikazanih. ziveli

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 06.01.14 15:37

I ja sam odusevljena serijom,iako sam,do sada,odgledala samo prvu postavljenu epizodu,koja mi je bila predobra.Kako se prejako zavrsava.Jasno da nameravam da odgledam sve,ali ce mi trebati vremena,i moracu to da radim samo vikendom,obzirom da mi komp nije uvek slobodan u kuci,pa kad god jeste,ja jurim da odgledam,sto se vise moze.
Najbolji likovi su mi,do sada,Elena i Andrea,premda je i onaj Jakopo vrlo zgodan,ali je truo do bola.Jako mi je zao Marije,a Elenina sestra je prejaka negativka.Koji obrt izvede,mako moja mila.
Sinopsis drugog serijala cu procitati kasnije,a sada bih zelela da kazem nesto na temu italijanskih serija,koje ja veoma volim,i imam jako prijatna iskustva sa njima,obzirom da sam ih i ranije gledala,bilo ih je ovde prilicno,i mislim da ce ih uvek biti,kao i da su preodlicne("Hobotnica",ko voli mafijaske price,"Opcinjeni","Doba ljubavi","Eda-Musolinijeva cerka","Eliza iz Rivombroze" i "Elizina cerka","Kapri",sve sam to gledala,mozda ima i neka koju sam propustila,u silnom nabrajanju),a ko nije,svima najiskrenija preporuka da istrazuju po netu.Ako znate italijanski,jos bolje,posto ja nisam ta.I,da,italijanske serije uopste nisam gledala kroz prizmu toga:e,nisu na spanskom ili portugalskom,pa me bas briga za njih.Predobre su. smile Uh,kada bi vratili "Opcinjene" na "STB",nismo sve snimljeno videli.I jos ovo da dodam:kada se radi o evropskim telenovelama,po meni najbolje snimaju Italijani i Spanci. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3416

Back to top Go down

Post by Sasha on 06.01.14 19:49

Odgledao napokon ovu 7 epizodu.. ceo dan je gledam po 15-20min, sve nesto iskrsne pa odlozim smile2:D

Svidja mi se kako su zavrsili 1 serijal..
Slazem se sa Stefanom da prica oko bilizanaca je glupa do bola...
Najvise mi je zao Marije, tuzne li sudbine... da je sa doktorom ostala, ovako , ceo zivot se mucila i na kraju ovako tragicno zavrsila ..

Ono sto mi se ne svidja kod 2 serijala jeste sto drugi glumac ce da glumi Jakopa  sad 
Inace sinopsis nisam citao, ali iz ovog trajlera moze se zakljuciti sta ce se desavati ..

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sasha on 06.01.14 22:30

Terra ribelle - Il nuovo mondo

Sasha
Posting Freak
Posting Freak