EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La jaula de oro

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

La jaula de oro

Post by Ángel on 02.07.12 18:58

LA JAULA DE ORO
(ZLATNI KAVEZ)

Produkcija: Televisa, 1997.
Broj epizoda: 60

Aleks Monkada je američki pisac koji se oženio ženom po imenu Karolina Duarte.  Nekoliko dana posle venčanja, Karolina umire u čudnim okolnostima, a Aleks skhran bolom odlazi na jedno panamsko ostrtvo gde uskoro biva optužen za ubistvo jedne žene. Međutim, ubrzo shvata da je sve to zamka. Željan osvete, Aleks beži iz zatvora, i odlučan je u nameri da sam pronađe krivca za svoju tragediju. Svi tragovi vode ka Oriani, Karolininoj sestri bliznakinji.

Oriana je mlada žena sa mentalitetom deteta. Psihološki je traumativozana, nakon jedne pljačke koja se dogodila kada je imala deset godina. Od tada, u nasilnim situacijama njen um blokira. Srećna tako, živi izolovano od društva sa tetkom Ofelijom i svojim psima u vili cveća, zvanom Vila Miraflores. Njen budući suprug je Flavio, advokat koga zapravo interesuje bogatstvo koji je ostavio don Cesar.

Ubrzo u Vilu Miraflores stiže i Aleks, ali se predstavlja pod lažnim imenom, Franko Lopez. Aleks upoznaje Orianu i zaljubljuje se u nju. Nasledici velikog bogatstva, Aleks od strane svoje supruge, a Oriana od strane svog dede, moraće proći brojne poteškoće jer su okruženi ambicioznim ljudima koje interesuje samo bogatsvo porodice Valtiera.

Uloge:
Edith González - Oriana / Renata (Carolina) Duarte
Saúl Lisazo - Alex Moncada / Franco Lopez
René Casados - Flavio Canet
María Teresa Rivas - Ofelia Casasola
Antonio Medellín - Omar
Patricio Castillo - Benjamín Acevedo
Cecilia Coronel - Elis Canet
Arcelia Ramírez - Martha
Vanessa Bauche - Cristina
Socorro Bonilla - Doña Tere
Fernando Sáenz - Valerio
Jaime Lozano - Artemio
Kenia Gazcón - Camelia
Isaura Espinoza - Dolores
Edi Xol - Alberto
Ricardo Dalmacci - Gustavo
María de Souza - Amira
Bárbara Gómez - Regina
Tony Marcín - Ana
Ana María Jacobo - Severina
Ernesto Rivas - Sergio
Janet Ruiz - Rosa
Fernando Rubio - Maximino
Zulema Cruz - Locutora
Francisco Haros - César Valtierra
Liliana de Ita - Señora
Julián de Jesús Núñez - Pedro
María Dolores Oliva - Irene

Last edited by Ángel on 30.10.14 14:34; edited 1 time in total
Ángel
Moderator
Moderator

Poruka : 8067

Back to top Go down

La jaula de oro

Post by laki on 25.08.12 12:23

Odgledao prvu epizodu LJDO wow Dopada mi se naklon
Nova verzija je totalno smeće, vređa inteligenciju. puke

Upoznajemo prvo Renatu Duarte. Lično nisam Edith fan ali odlično joj pristaje uloga. Naravno, tehnika i ambijent snimanja sprem ove tačke gledanja totalno smešan smile2 No krenimo redom ...

Portoriko. Renata se udaje za Alexa Moncada (Lisaza kao da gledam Por tu amor xD ). On je poznati scenarista koji trenutno treba da snimi film u Angoli ( surprise gde nađoše tu zemlju xD). Dan posle venčanja Alex odlazi da reši problem sa filmom, a u međuvremenu Renata odlazi u meksičku ambasadu i tamo saznaje da joj je neki don Cesar imenovao kao jednu od naslednica njegovog bogatstva. wow Međutim, svega par minuta nekon izlaska iz ambasade neko misteriozno upire pušku u nju, ali se ona pre toga onesvešćuje. Veoma brzo stiže hitna pomoć, ali je ubrzo njena prijateljica i Alex shvataju da je ona zapravo nestala i da je nema ni u jednoj bolnici.
U isto vreme, na nekom imanju u Meksiku, Oriana živi sa nekom babetinom roll I Oriana će se uskoro udati za Flavia (Rene Casados; kako je samo bio mlad xD) Oriana je druga naslednica don Cesarovog nasledstva. Baba i Flavio ubeđuju Orianu, koji očito ima nekih problema u glavi -: da ponište don Cesarovu volju. Ujedno tu i saznajemo zašto se serija zove baš "La jaula de oro" naklon thumbup
Na kraju epizode, neki moćnik zvani Omar (Antonio Medelin) kupio je od Flavia neko brdo za lov ( rofl ček to je bio kao neki unosan posao u to vreme ahahaha). Omar ubrzo dolazi na pristanište i interesuje se o Renatinom stanju. Kad je vidi, shvata koliko ona i Oriana liče mrgreen

Sprem ove nove verzije, izbačene su sestre bliznakinje, a ni karakterno nemaju slično u ovoj drugoj verziji. Miriam u ovoj novoj verziji ima i porodicu, nije ni približno Renati, dok Renata iz nove verzije nema nikakvih mentalnih problema kao Oriana. Naravno, don Cesar ovde imenju dve sestre bliznakinje za naslednicu, a ne glavnog junaka. Da ne upoređujem previše, totalna glupost je ova moderna verzija. Mislim znalo se to i ranije .... ali sa ovim gledanjem to je i potvrđeno.
Rene C. je Flavio Media iz nove verzije, Antonio je Cesar Evora iz nove verzije. Ona babetina je neka vrsta lika koji tumači Olivia Bucio (s tim što je u modernoj verziji ova glupa ko ćurka). Isidore, Mariano i cele ona dosadna familija Dosadnjakovića kao i brojnih sporednih likova izgleda da nema, i ako ima ne verujem da imaju toliko bitnu priču kao što je to kod Morena juhu

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Re: La jaula de oro

Post by Stefan on 25.08.12 12:43

Jako mi je drago što si počeo da gledaš jupi Meni je LJDO jedna od najboljih Televisinih serija, pravi klasik aw Nadam se da će ti se još neko pridružiti, a mogao bih i ja da je repriziram, dugo nisam rofl

Nego ajde me prosvetli, koja je to serija beše nova verzija LJDO? Stade mi mozak -:

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2881
Godina : 27

Back to top Go down

Post by laki on 25.08.12 12:44

@Stefan wrote:Nego ajde me prosvetli, koja je to serija beše nova verzija LJDO? Stade mi mozak -:
Stefane, pa kako ne znaš ... Amor bravio cesces

edit:
Promo HRT rofl

edit 2:
Odgledao prvih sedam epizoda. ziveli Simpatični klasik, dosta brzo se dešava radnja.
Situacija je u AB slična to je suština, ali je tamo previše zakomplikovano i otegnuto do besvesti.
Ono što me ovde nervira je Orianin lik ... tako je naivna, ko pala sa Marsa stars Uči da popunjava ček, prvi put pomaže drugima, uči o odnosima između muža i žene ... itd. Doduše to je glavni razlog zašto se zove "Zlatni kavez". Malo mi je to sve zzzzz ali dobro, ipak je ovo telenovela iz prošlog veka. rofl Ostalo mi je sve poprilično OK. I ovde imamo nasilnog ujaka ... Elis bi trebala (valjda) biti Himena iz originala. Jedino nema Isidore, bar za sad lol1 Jedino ako ovde ova babetina Ofelia nije neka vrsta Isidore iz AB, pa počne ubijati sve redom rofl

PS. Nema popa ovde! To je bitno thumbsup

laki
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 25.08.12 20:58

Laki u sinopsisu stoji zašto je Oriana takva kakva je... Ne znam dal ne želiš da znaš šta joj se desilo, il nisi pročitao...

Što se tiče Isadore... Kad je počela da se snima AB rečeno je da je taj lik dopisan, u originalu je valjda impotentni muž imao nekog ujaka, strica il šta već, a to su ovde pretvorili u njegovu "majku"

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10368

Back to top Go down

Post by laki on 25.08.12 21:07

Znam zašto je Oriana takva, ja sam prevodio sinopsis. Samo mi je to naivna devojka, bla bla ... malo dosadno, pa se nadam da to neće odugovlačiti. Alex je stigao, ona počinje već da se menja i prema mužu tako da očekujem da bude svašta cool

laki
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 25.08.12 21:26

I ja planiram ovo da odgledam... Malo epizoda, tako da verovatno nema razvlačenja. Da se i AB držala originala (kako po broju epizoda tako i po broju likova), verujem da bi bila odlična.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10368

Back to top Go down

Post by Matko on 25.08.12 21:37

Meni je ovo među dražim Televisinim serijama. Edith i Saul wub I ima svega: drame, romantike, misterija.

Priča oko Orianine traume u pravilu se ne bi trebala spominjati u sinopsisu jer to spada među misterije. Koliko se sjećam, to se kasnije otkriva. Bakica mi je kroz seriju bila tako-tako, nekad ok, nekad živcirala. Ali na kraju naklon

Edith mi je tu bila izvrsna, nije me živciralo njezino ponašanje. Sasvim suprotno. I logično, s obzirom da je odgojena tako reći u izolaciji, sa svega par istih ljudi oko sebe.

Instrumentali naklon

Senior member

Poruka : 767
Godina : 26

Back to top Go down

Post by laki on 25.08.12 21:40

Nema uopšte razvlačenja, u nekim delovima čak bi i trebalo malo prikočiti. Da mi je da vidim malo više Orianu kako pliva u jezeru winky ili kako Alex stigao do Meksika. Tu na primer je moglo biti scena ali i ovako ništa ne smeta.

AB da se držao ove priče (i ovo je rimejk) uz neke male sitnice pa čak i do 100 epizoda bilo bi super. Ovako ima milion bez potrebnih likova da to prosto ubija. Isidora, Mariano kakva je svrha njihovog postojanja ne znam, o onoj Renatinoj majci da ne govorim. Isidora je u AB preuzela neke scene i događaje koje očito ovde pripadaju Omaru, tj. liku koji Evora tumači u AB. No ovo nije tema o toj seriji. smile2

Priča oko Orianine traume u pravilu se ne bi trebala spominjati u sinopsisu jer to spada među misterije.
Ispravio šefe smile2 Ja sam to prevodio prema španskoj wikipedia i alma latina, ali uvideo sam da ima greške.

laki
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by LucasScott on 26.08.12 0:19

jedna od najboljih televisinih klasika. Prava ljubovna prica ala Montecristo sa prinesima misterije. Jas sam bio veoma zadovoljan celom serijom. Kratka ali slatka. Cini mi se da ima samo 55 epizode.
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics