EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La jaula de oro

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La jaula de oro

Post by Stef on 21.12.14 18:16

Malopre odgledao prve dve epizode, baš su mi se svidele. thumbup Dosta toga se desilo, Renata/Carolina je ubijena, a Omar već planira Alexovo ubistvo.

Mislim da se nešto više krije iza ovakvog Orianinog ponašanja, da nije samo ubistvo sluge pred njenim očima (u babinom razgovoru sa onim advokatom sam naslutio da ima nečeg mrgreen ). Možda je silovanje u pitanju. shock

Saznali smo i zašto se serija zove Zlatni kavez (zbog toga što je Oriana izolovana od ostatka sveta na onom imanju, kao da je u zlatnom kavezu). thumbup

Serija je produkcijski odlično urađena, pravi klasik. aw Režija bolja nego većina današnjih Televisinih, gluma odlična (čak su mi i Rene Casados i Isaura Espinoza solidni), instrumentali sjajni (onaj što uvek ide na kraju epizode je super naklon ). naklon

Sve u svemu, zadovoljan sam početkom. Nastavljam dalje.

Posting Freak

Poruka : 5953
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Stefan on 21.12.14 18:26

Ja ne znam šta se Casadosu desilo, ali u nekim hajde da kažem novijim telenovelama je očajan, gotovo negledljiv. Sa druge strane, u LJDO je (meni bar) bio skroz na mestu.

Meni je LJDO uz Imperio de Cristal i Corazon Salvaje možda najbolja Televisa presenta telenovela iz devedesetih godina. Bez cirkusa, bez debilnih zapleta. Nažalost, sve tri su zaobišle srpsku publiku. cry

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2836
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Stef on 21.01.15 16:43

(41/60)

Serija je jako prijatno iznenađenje. naklon Glavna priča je odlična, mislim da se od starta Alex i Oriana nisu razdvajali. naklon Najjače je to što je zatrudnela sa Alexom, iako je udata za Flavija, a i to što se stalno kreše sa Alexom. lol1 Odlični protagonisti, odličan glavni par. aw naklon Vrlo je moguće da će mi Alex postati najbolji protagonista iz telenovela, inteligentnijeg protagonistu od njega skoro ne videh, sve konce drži u svojim rukama, ostali su marionete u njegovim rukama. naklon
Doduše, sporedni likovi su mi poprilično mlaki. zzzzz Izuzev Ofelije i Camelije, svi ostali su nebitni. yawn I one nekad znaju da me nerviraju, mada su mi generalno odlične.
Negativci su odlični, samo me onaj Artemio živcira. puke Živo me zanima hoće li Omar uspeti da sprovede plan da se reši Elis i Flavija, kao i to da l' će Flavio pristati na Alexovu ponudu da se razvede od Oriane. wow
Nema dileme, Oriana je silovana prilikom one krađe, kad je imala 10 godina. shock cry Ne znam zašto, ali imam osećaj da je Omar silovao. Pogotovo jer sam naišao na podatak da je silovao jedan od dedinih sluga, a Omar je bio njihov sluga, pa je pobegao i kasnije se obogatio. hmm Možda je i Artemio, ali mi je čudno da bi ga nakon toga ostavili na Mirafloresu.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Xsica on 29.01.15 11:12

StefanJ wrote:(41/60)

Najjače je to što je zatrudnela sa Alexom, iako je udata za Flavija, a i to što se stalno kreše sa Alexom. lol1 Odlični protagonisti, odličan glavni par. aw naklon
.

hmmm inace samo jedan ispravak winky Oriana je zatrudnjela sa Flaviom a ne Alexom, zapravo to mi je nešto šta je malo drugačije od ostalih Televisinih sapunica, glavna spava sa negativcem i ostaje sa njim trudna a glavni (Alex) ju ne ostavlja več joj pruža podršku thumbup Znam da je Orina došla Alexu sa suzom u očima da mu kaže kako je trudna i da želi da bude njegovo dijete ali on je zagrli i kaže joj da s obzirom na to kolko je trudna nemože bit njegovo ali da će ga voljet ko da je jer je njeno wub eh Alex eh Saul wub

Junior member
Junior member

Poruka : 188

Back to top Go down

Post by Stef on 29.01.15 14:13

Da, pogrešio sam, nisam se nadao da je dete bilo Flaviovo. shock Inače, sad sam na 51. epizodi, usporili su malo, ali ništa strašno, prija mi i takav tempo.

Flavio, Oriana i Ofelia doživeli saobraćajku, Oriana je izgubila bebu, i više neće moći da ima decu. cry Ofelia nosi kragnu, a Flaviju ništa ne bi, samo se malo ugruvao. glare

Sad svi kriju od Oriane da je izgubila dete, jadna ona kad sazna. sad

Otkrio se razlog zašto je Camelia došla na Miraflores, pokrala je nekog (zaboravih u kom gradu je živela), uzela 9.000 dolara i pobegla. lol1

Sad Flavio i Elis kuju plan da se reše Omara. wow Već planiraju da podmetnu one dokumente što su našli u Elisinom stanu (koje je prethodno Omar sakrio). Biće zabavno. egyptian

Alex & Oriana i dalje sjajni. aw naklon

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 05.02.15 15:10

Odgledao sinoć finale.

Odlično je bilo, Oriana je saznala da je silovana kao devojčica, Elis eksplodirala u onoj kućici, a Flavio se obesio. shock

Kad sam video Omara kako se guši i kako mu nije dobro, pomislio sam da se šlogirao. Međutim, ipak je bio otrovan. Otrovala ga je Ofelia. shock naklon

Alex i Oriana se venčali, final feliz. ziveli Definitivno jedan od najboljih parova u telenovelama. aw Alex mi je postao najbolji muški glavni junak u telenovelama, a ona jedna od najboljih glavnih junakinja. naklon

Sveukupno gledano, serija mi je bila jako dobra. Atipični zapleti, nema cirkusa, klišea, debilana, atipični protagonisti, odlični dijalozi, scenario, zapleti - jednom rečju, odlično. naklon Znali su da uspore u ovom drugom delu, ali nije strašno. Jedina mana ove serije su sporedni likovi. Jako, jako mlaki. Kao što rekoh, izuzev Ofelije i Camelije niko drugi mi nije bio interesantan.

Muzika, gluma i produkcija - takođe sjajno. naklon Niko od glumaca nije bio loš, a instrumentali su predivni. aw

U svakom slučaju, nedostajaće mi serija.

Finalna ocena za LJDO - 8.5/10 ziveli

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ángel on 05.02.15 15:27

Zasto samo 8.5/10 na toliki hvalospev? mrgreen

Moderator

Poruka : 8012

Back to top Go down

Post by Stef on 05.02.15 15:39

Zbog sporednih likova. mrgreen Da su bili bolji sporedni likovi, bila bi i veća ocena. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 05.02.15 16:57

Ja ovo htedoh da gledam, jer mi se mnogo svidela prva epizoda. Medjutim, nekako mi bi glupo da seriju na spanskom jeziku gledam sa prevodom, i odustadoh, i ostavih je da ceka neka bolja vremena. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3248

Back to top Go down

Post by Xsica on 30.04.15 11:38

ček moram samo pitati ovo, kako to da ti je glupo španjolsku seriju gledat sa prijevodom? Pa kako na tv-u onda gledaš?

Junior member
Junior member

Poruka : 188

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics