EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Bienvenidos al Lolita

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Bienvenidos al Lolita

Post by Stefan on 16.01.14 17:37

BIENVENIDOS AL LOLITA

Globomedia, 2014.
Broj epizoda:

Nakon što je tokom četrdeset godina bio zaštitni znak centralnog Madrida, kome je davao pečat Brodveja, kabare "Lolita" pogasio je blještava svetla, spustio zavesu i zatvorio svoja vrata zbog krize i dugova. U sobama hotela nad pozornicom, u kojem su ranije odsedali najveći svetski umetnici, Lolita i njeni saradnici odbijaju da vrata zapečate katancem i nadaju se čudu zahvaljujući kome neće morati da se odreknu svog sna i kažu zbogom magičnim noćima punim muzike i plesa, oazi sreće unutar sive i monotone stvarnosti.

I baš kada se čini da je sve izgubljeno, spas dolazi u vidu preduzetnika Hosea Luisa koji stiže iz Saragose i odlučuje da otplati sve Lolitine dugove, u zamenu za zgradu. Međutim, trenutna sreća pretvara se u razočaranje kada vlasnica kabarea shvati prave namere svog spasitelja - on želi da stavi tačku na šou, a lokal iskoristi za nešto drugo.

Lolita i njena umetnička porodica moraju da dokažu Hoseu Luisuda da kabare i dalje živi, a za to imaju samo jednu šansu. Jedan šarenoliki spektakl pun senzualnosti i dobrog raspoloženja mora da privuče dovoljno ljudi koji će, opčinjeni svetlima pozornice, doći po svoje parče sreće, zaboravljajući tako, bar na neko vreme, turobnu svakodnevnicu. Na taj način, preduzetnik bi shvatio da ne treba da stavi tačku na priču o kabareu, čiji umetnici već četiri decenije uveseljavaju građane španske prestonice. Svetla se ponovo pale, zavesa se diže, spektakl počinje... Dobro došli u "Lolitu"!

Uloge:

Beatriz Carvajal - Dolores
Luis Varela - Don José Luis
Natalia Verbeke - Violeta
Roberto Álamo - Cúper
Nerea Camacho - Greta
Carlos Santos - Alfredo
Rodrigo Guirao - Jota
Jorge Bosch - Reverendo
Cristina Peña - Norma
Estefanía de los Santos - Charo
Font García - Virgilio
Sara Vega - Roxy
Pablo Espinosa - Camilo
Maggie Civantos - Fanny
Nuria Herrero - Lupe
Denisse Peña - Daniela
Álvaro Balas - Xuso
Lucía Balas - Nuri
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2872
Godina : 27

Back to top Go down

Re: Bienvenidos al Lolita

Post by Stefan on 16.01.14 17:38

LIKOVI:

Dolores (Beatriz Carvajal)

Borbena žena puna entuzijazma, vlasnica "Lolite". Ni u jednom trenutku nije sumnjala u svoju odluku da žrtvuje tradicionalan život domaćice i majke da bi se posvetila kabareu. Iako je često nerazumna i mrzi savete, puput majke je svim umetnicima koji su radili u njenom kabareu, a sada se nadaju da će se njegova svetla ponovo upaliti. Sve je uvek bilo podređeno njoj, dok ne bude primorana da proda deo kabarea Don Hoseu Luisu, konzervativnom preduzetniku, koji predstavlja sve ono što ona mrzi: šablone i pravila. Pored konflikta među njima, Doloresin svet biće uzdrman i povratkom njene kćerke Violete, koja je deset godina ranije ostavila po strani karijeru kabaretske igračice da bi se udala...

José  Luis Carrión (Luis Varela)

Staromodni i prgavi investitor koji dolazi da kupi "Lolitu", sa namerom da njene prostorije redizajnira i zgradu pretvori u luksuzni hotel. Doloresin glavni cilj biće da ga ubedi da to nije tako dobra ideja, te da je najbolje da ponovo otvori kabare. Iako deluje kao čovek siguran u sebe i svoje stavove, José  Luisa je u stvari lako naterati da preispita svoje odluke, jer on u dubini duše želi da bude što bolja osoba. Kada sa sestrićem Alfredom dođe u Madrid, njih dvojica biće kao ribe na suvom. José  Luis će imati konstantne prepirke sa Dolores, dok pokušava da razume slobodne umetnike, poput Roksi, žene koja se dvadeset godina ranije zvala Roberto.

Violeta Reina (Natalia  Verbeke)

Violeta je odgovorna majka, ali istovremeno i sanjalica. Doloresina je kćerka, napustila je karijeru kabaretske plesačice da bi se udala. Nakon razvoda od supruga, primorana je da se vrati kod majke i ponovo zavisi od nje, što je dovodi u tešku situaciju. Kćerka Nuri i sin Xuxo daju smisao njenom životu i pomažu joj da lakše prebrodi sve loše što joj se desilo: razvod, nemogućnost da plaća stan i činjenicu da mora da se vrati u kabare, odakle je pobegla deceniju ranije. Kada joj Dolores ponudi da se vrati na pozornicu, ona to u početku odbija, jer mrzi kabaretski stil života i stalno ističe da joj je "Lolita" samo prolazna stanica, dok se ne snađe. Ipak, urođeni talenat za ples i pevanje ne da joj mira. Vesela je, voli da koketira, vrlo je nežna, ali ne dozvoljava nikome da je sažaljeva. Povratak u kabare označiće ponovni susret sa Cúperom, koji ju je godinama ranije ostavio bez objašnjenja. To će otvoriti stare rane, ali i mogućnost pomirenja. Međutim, Violeti se ne dopada što je Cúperom ostao isti kao i godinama ranije - pomalo nezreli plejboj i zavodnik.

Cúper (Roberto  Álamo)

Cúper je haotičan, ali sjajan organizator i koreograf, koji je taj posao radio u kabareu. Bio je Violetin partner pre nego što ju je bez objašnjenja napustio, ne želeći da se vezuje. Živi životom koji nema veze sa kabareom, dok ga Dolores ne pozove, moleći da ga se vrati i pomogne joj da vrati stari sjaj lokalu. Ponovni susret sa Violetom biće šok za oboje, posebno za nju, jer nikada nije saznala zašto ju je ostavio. Mada je neodgovoran, Cúper dobija priliku da se promeni kada njegova kćerka Daniela dođe da živi sa njim nakon majčine smrti, a njegova težnja da bude dobar otac pomoći će mu da ponovo osvoji Violetu.

Greta (Nerea Camacho)

Greta je kćerka kuvarice Charo i majstora Virgilia, koje Dolores smatra svojom porodicom, jer su dugo u kabareu. Stidljiva je i puna kompleksa, ali istovremeno vrlo strastvena. Njen skriveni talenat je pevanje. Beznadežno je zaljubljena u Jotu - ostavlja mu ljubavne poruke i poklone, posmatra ga dok spava... Međutim, simpatičnog barmena to izbacuje iz takta, zbog čega joj na grub način stavlja do znanja da među njima ne može da bude ničega. Nakon toga, ona pokušava da se ubije presecanjem vena, ali nikome ne govori zašto je to uradila, tajnu znaju samo ona i Jota.

Jota (Rodrigo Guirao)

Jota je privlačni barmen - impulsivan je, vrele krvi, ali istovremeno brz i uslužan. Ne moli ni za šta. Iako ga žene saleću na svakom koraku, nema devojku, niti bilo kakvu avanturu, a nipošto ne želi da se vezuje i tako sebi stvori obavezu. Njegov život potpuno se menja kada Greta, kćerka njegovog najboljeg prijatelja, pokuša da se ubije nakon što je on odbije. On se od tada trudi da ispravi svoju grešku i spreči Gretu da ponovo pokuša nešto slično, nadajući se da niko neće saznati da je on odgovoran za to. Drugi ga vide kao zavodnika koji obožava noćni život, a on je u stvari u dubini duše plemenit i osećajan mladić.

Roxy (Sara Vega)

Za Roxy kažu da je 99% žena - sjajna je, vrlo zabavna i talentovana za ples. Otvoreno se suprotstavlja Joséu Luisu, koji ne može da prihvati njen identitet i seksualno opredeljenje. Međutim, netrpeljivost među njima neće biti tako jaka, kako se u početku činilo. Roxy će sa Alfredom uspostaviti poseban odnos - ona je žena sa teretom teške prošlosti, dok je on čovek velikog srca, saosećajan i pun razumevanja. Roxy je svačija savetnica, ali ničija prijateljica. Iza maske nasmejane devojke krije se pomalo rezervisana osoba, koja svoju intimu čuva za sebe. Uprkos brojnim neuspesima, sposobna je da kroz život ide podignute glave, krijući pritom bolnu činjenicu da joj majka boluje od raka.

Alfredo (Carlos Santos)

Sestrić Joséa Luisa. Pedantan je, pobožan i pokoran, dozvoljava da ujak manipuliše njime. Nakon što ga je verenica ostavila pred oltarom, on pokušava da u "Loliti" započne novi život, a ujak želi da ga postavi za upravnika kabarea, koji bi vodio zajedno sa Dolores. Staromodan je, nikada nije bio poročan. Kada se nađe u blizini devojka, postaje nervozan, zbog čega mu je neprijatno da sa njima deli kupatilo kada dođe u "Lolitu". Vremenom, Alfredo će dobro upoznati igračice, a posebno će biti privržen transvestitu Roxy - zabavnom devojkom koja će ga uvući u njemu dotad nepoznat svet.

Reverendo (Jorge Bosch)

Uprkos zrelim godinama, Reverendo ne želi da se odrekne poroka i zadovoljstva. Ako u ruci nema čašu ili cigaretu, to je zato što svira klavir ili gitaru. Muzika mu je u krvi, ne može da živi bez nje, ali ni bez lepe žene kraj sebe. Život mu se komplikuje kada se upusti u vezu sa znatno mlađom Fanny, koja je bila devojka njegovog sina Camila.

Fanny (Maggie Civantos)

Fanny je igračica u kabareu, koja se upušta u vezu sa ocem svog bivšeg dečka. Plašljiva je, ali istovremeno vrlo pozitivna, uvek nasmejana, kao devojčica. Želi da svi ljudi koji je okružuju budu srećni i zadovoljni, uključujući i Camila. Zaljubljive je prirode, lako ju je impresionirati, a kada započne vezu sa Reverendom, sigurna je da je to prava ljubav koja će pobediti sva iskušenja.

Camilo (Pablo Espinosa)

Camilo je plesač u kabareu - noćni život pod svetlima pozornice kombinuje sa studijama medicine. Teško prihvata činjenicu da je njegova bivša devojka Fanny sada u vezi sa njegovim ocem, koji pritom sumnja u njegovo seksualno opredeljenje. Dobar je i pravičan, vodi zdrav život, ali je pesimista koji je nesiguran u sebe. Kada se kabare ponovo otvori, Camilo dolazi da živi sa ostalim umetnicima i prinuđen je da deli sobu sa svojim ocem.

Norma (Cristina Peña)

Norma je cenjena igračica, ali je sebična i zavidna. Frustrira je činjenica je mali kabare u centru Madrida vrhunac njene karijere, jer veruje da zaslužuje mnogo više od toga. Oštra na jeziku, ne okleva da prevari, zavede ili se nasmeši bilo kome ko može da joj pomogne da ostane glavna igračica u kabareu. Međutim, to neće biti tako lako uz mlađe koleginice, uprkos tome što je one poštuju i plaše je se.

Last edited by Stefan on 16.01.14 19:36; edited 1 time in total
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by joey on 16.01.14 17:43

Ja sam baš juče gledao na viki o ovoj seriji. Zainteresovala me je, možda počnem da gledam.
A i tu je Natalia Verbake  wub 
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 16.01.14 18:09

danas sam bas skinuo drugu epizodu, odgledao sam prvu epizodu i nije losa serija, dacu joj sansu, bar prvoj sezoni a posle cu videti smile nervira me to sto spanci u poslednje vreme svoje serije stavljaju na netu u nekom uzasnom kvalitetu  besan 
inace prve dve epizode sam skinuo ovde zato sto je tu kvalitet slike podnosljiv roll 

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3330

Back to top Go down

Post by Stefan on 16.01.14 21:06

Ja sam pogledao obe emitovane epizode prošle noći, iako sam planirao da pogledam samo jednu.  facepalm I sviđa mi se, baš baš. jupi Predstavili su je kao komediju, ali meni je to više neka drama sa elementima komedije, tj. oba žanra su onako podjednako zastupljena, lepo izbalansirana. Humor nije izveštačen i nekako mi ide uz karakterizaciju likova.

Divna mi je bila scena kad Violeta i klinci odlaze iz stana i ona počne peva, a oni joj se pridruže, dok ih komšije ispraćaju. Tužno, ali lepo. Super je bilo kad je sjebala auto (bivšem?) mužu  roofl I scena na kraju kad su svi kao na iglama jer se Norma ne pojavljuje (Roxy kraljica joj je napravila problemčić sa crevima  roofl naklon ), a na pozornicu izlazi Violeta  aw jupi A pre toga, ono kad igraju na ulici, nakon što Roxy odgovori Alfreda od samoubistva. Tj. čitav taj deo, kad Cuper uzme mikrofon od novinarke, pa mu se ostali pridruže i onda na kraju prirede spektakl na ulici.  aw 

Scena kad Jose Luis uđe u kupatilo i skonta Roxy kako piša stojeći  tv naklon Isto i kad klinac uđe  naklon Pa posle za stolom pita Roxy zašto tako piša  look Ja sam oplakao.  roofl 

Jota i Greta su mi supeeer, navijam za njih, tj. za to da se on zagleda u nju, uprkos razlici u godinama.  aw Ooooodlična je bila scena sa "todo el mundo tiene una cancion"  aw Jedino ne kapiram zašto su njoj natakli onolike ćoroskope, valjda da bi se istaklo da je kompleksašica il šta već.  nezna 

Roxy mi je iznenađujuće simpatična, iako organski ne podnosim transvestite. Ona je super, čak mi nije čudno da o toj osobi govorim u ženskom rodu.  rofl 

Bilo je doooosta super scena u prve dve epizode (posebno u prvoj, druga je malo slabija), ali ne mogu da se setim svega. U svakom slučaju, nastavljam da gledam, nadam se da se neće pokvariti u narednim epizodama jer je ovo za sada više nego odlično.  naklon 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by joey on 16.01.14 21:11

U Španaca nikad nije izveštačen humor, zato obožavam njihove komedje.
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 17.01.14 13:52

kada sam video koja devojka ce glumeti Cuperovu cerku zamalo nisam pao u nesvest  naklon 
Prepoznajete devojku sa slike? Verovali ili ne to je Evelin iz Internata  *_*  koliko se promenila i prolepsala  *_* *_* *_* 
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3330

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 21.01.14 10:44

Odgledao prve dve epizode. Meni se ovo baš svidelo.

Svi likovi su mi za sada ok, al nekako mi je Roxy najbolja. Scena u kolima kad ih uhvati policija je genijalna. Ili kad piša stojeći.  rofl 

Alfredo i njegove dogodovštvine u kupatilsu su šou...  rofl 

Cuper opet ispalio Violetu. Ok, umrla je ta njegova bivša žena ili šta mu je već, al mogao ja da udje i kaže joj šta se desilo.

Ja ovo nastavljam.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10337

Back to top Go down

Post by Stefan on 22.01.14 23:56

Pogledao treću epizodu, serija je baš po mojoj meri.  thumbup Nema neku preteranu radnju, ali ni u jednom momentu nije dosadna.  naklon 

Nova epizoda mi je bila super. Antena 3 je neke scene stavila na YT:

roofl  roofl  roofl 

aw Meni su njih dvoje super zajedno. Nadam se da će se i on zaljubiti u nju u epizodama koje dolaze.  popcorn 

Ipak, ono najbolje nisu popeli na YT.  ninja  besan 

1. Lolin dolazak kod Violetinog bivšeg. Pa ta žena je genije, suvi genije! Brblja kao navijena i stvarno ima stila.  lol1  A on sve vreme sa kiselim osmejkom na licu.  rofl 

Ipak, ubacili su i notu ozbiljnosti na kraju kad ona pre nego što izađe ostavi zlatnu ribicu i kaže "Ovo je da vidimo hoćeš li jednog dana naučiti da se brineš o nekome".  naklon Sjajno, zaista sjajno!

2. Reverendo dovodi Camila među muškarce i svi govore da su imali gej momente, ja sam oplakao tu scenu!  roofl Oni jedan po jedan pričaju, a Camilo u fazonu "jesu li ovi normalni":

I šlag na torti, kad Jose Luis čuje Alfreda kako priča o svojim iskustvima  tv Inače, čitav taj Reverendov trip da mu je sin peder mi je odlično realizovan  roofl 

3. Potraga za ulošcima i(li) tamponima  roofl 

4. Jose Luis i njegova revolucionarna ideja za vraćanje kabarea u život  tv I onda kad je skontao da ne uspeva, trebalo je naći nekog ko će pevati u drugoj tački, pa je bilo "Que le cante el señor", misleći na Roxy  roofl  roofl  roofl

Sad treba dočekati narednu nedelju i novu epizodu.  popcorn 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Phoebe on 23.01.14 0:09

Vasi komentari me vuku da gledam ovu seriju. Mozda da i to uradim posle ispitnog roka. Fali mi neka takva spanska serija, iako sam se bas, bas razocarala u spansku seriju Tierra de lobos... I tu je glumac Carlos Santos  smile2
Phoebe
Senior member
Senior member

Poruka : 762
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top